У львівській Дзизі діти з регіонів активних бойових дій показали свій дім, мрії, біль і свою Україну

Арт-студія Наталії Павлюк через виставку "Час війни. Рефлексії… Діти" представила, як впливає на зранену душу мистецтво

У Львівській "Дзизі" діти з регіонів активних бойових дій показали свій дім, мрії, біль і свою Україну

Арт-студія Наталії Павлюк через виставку "Час війни. Рефлексії… Діти" представила, як впливає на зранену душу мистецтво

Про це повідомила Львівська обласна клінічна лікарня "Охматдит", інформує Еспресо.Захід

У культурно-мистецькому центрі "Дзиґа" відкрилася виставка дитячих малюнків "Час війни. Рефлексії… Діти". Її організувала Арт-студія Наталії Павлюк. Близько ста з представлених малюнків виконали діти, що потрапили до Львова з тих частин України, де зараз активні бойові дії, і які перебували на лікуванні у Львівській обласній клінічній лікарні "Охматдит".

"У кожному малюнку ми упізнаємо наших дітей – Андрія, Рината, Іванка, Сашу, Олю…, які побачили у своєму маленькому житті те, чого не мають бачити діти – наголошують у лікарні, -- живцем горіла мама, підірвався на міні брат, ракета влучила у будинок, довго сиділи у підвалі, не було що їсти… У багатьох дітей були множинні осколкові поранення, травми рук і ніг… Вони малювали і ніхто не знав, що в цей час коїлося у них в голові, бо фізичний біль лікується, психологічний, на жаль ні. Але малювання їх наче заспокоювало, вони малювали свої мрії, свій дім, свій біль, свою Україну і перемогу".

"Наталя Павлюк з перших днів війни помагала діточкам, займаючись з ними арт-терапією, -- розповідає про подругу відома львівська громадська діячка, дизайнерка Івона Лобан. -- В лікарні "Охмадит", у притулках для тимчасово переміщених осіб, у сиротинцях…багато хто з дітей після уроків починав знову усміхатись, деякі діти казали,що це найщасливіші миті …Вона говорить: "нам здається,що це ми помагаємо дітям,а насправді це діти дають нам силу і велику віру, і ми вчимось від них! "

"Багатьом, через катетер у руці, було важко пальчиками тримати олівець, але війна їх не зламала, -- зауважують в "Охматдиті". --Вони розказували про  майбутнє, про повернення додому, про друзів, про школу… Цікаво, ким вони стануть? Як складеться їхнє життя? Які професії для себе оберуть?.. Як же було б добре зібрати авторів цих малюнків через 10 років і побачити чудових щасливих, розумних, усміхнених людей, справжніх патріотів, вихованців незалежної України. Як же ж було б добре поспілкуватися під мирним небом і згадати усі події сьогодення".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.