У Луцьку міськрада й коледж не поділили Вежу Чорторийських і єзуїтський монастир

Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій хотіли виселити з приміщення на Кафедральній, 6, що на Замковій площі у Старому Луцьку

Причиною стало те, що нібито директор навчального закладу перешкоджав реконструкції підземелля, що затіяла міська рада. Про це передає "Еспресо.Захід".

Як йдеться у зверненні Луцької міської ради до Дениса Шмигаля, доступ до музею та відреставрованої території, а саме підземелля, в даний час обмежений, що робить фактично неможливим встановлення постійного та зручного для туристів графіку роботи та проведення екскурсій. Окремо відзначалили у міськраді, що керівництво навчального закладу перешкоджає вільному входу на територію, самостійно організовує екскурсії та використовує підвальні приміщення в господарських цілях. Розуміння та конструктивний діалог з боку навчального закладу не підтримується, не дивлячись на неодноразові звернення та пропозиції Луцької міської ради. Такі некваліфіковані дії можуть призвести до виведення з ладу дорогого обладнання, а постійні зміни мікроклімату та недотримання сталого температурного режиму – до руйнування відреставрованих приміщень.

Таким чином місцева влада хотіла взагалі виселити коледж з приміщень Вежі та колищнього монастиря єзуїтів, щоб ті не перешкоджали туристичній діяльності. За проєк рішення про виселення коледжу спочатку мали проголосувати на сесії Луцької міської ради, однак місцеві жителі обурилися таким діям влади.

Відповідно, зі слів мера Луцька Ігоря Поліщука, аби уникнути протистояння, з сесії зняли проєкт рішення. Однак, діями директора буде займатися поліція та Міністерство освіти і науки України. 

"На жаль, ще до офіційного відкриття, керівник коледжу почав допускати в орендоване нами приміщення сторонніх людей, проводити в об‘єкті не зданому в експлуатацію незрозумілі екскурсії (за попередньою інформацією за гроші - 25/50 грн - дитячий/дорослий квиток), усіляко перешкоджати нашим працівникам в реалізації проекту. В приміщеннях знаходиться майно, мультимедійне обладнання та устаткування на мільйони гривень. У зв‘язку з протиправними діями керівника коледжу, частину обладнання ми були змушені вивезти для уникнення крадіжки або псування цього дороговартісного майна, придбаного за кошти грантодавців", – йдеться у дописі мера.

У свою чергу, у коледжі коментують:

"Щодо перешкоджання "доступу до музею та відреставрованої території в даний час". На сьогодні, музейні експозиції в приміщеннях відреставрованих підземель ще не функціонують, тому абсурдно звучать звинувачення в перешкоджанні доступу до музею та проведенні екскурсій. Зазначаємо, що  ще до початку реалізації проєкту «Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Любліна і Луцька» адміністрація коледжу та здобувачі освіти звертали увагу місцевої влади на унікальну туристичну привабливість цієї частини Старого міста. Додамо також, що силами студентів і викладачів коледжу проводилися роботи щодо розчищення підземель, території валу й стіни Окольного замку. Щодо використання підвальних приміщень у господарських цілях, а саме, у якості укриття. Перебування людей під час повітряних тривог не може бути причиною зміни мікроклімату, оскільки підземелля будувалися для захисту людей від зовнішніх загроз. Тим більше, що для укриття використовується незначна частина підземель".