У Галичі розпочалася всеукраїнська проща до чудотворної ікони. Фото

У заповіднику "Давній Галич" сотні прочан беруть участь у Всеукраїнській прощі до Галицької чудотворної ікони Матері Божої

Про це повідомляють на Facebook-сторінці заповідника, — інформує "Еспресо.Захід".

"У Давньому Галичі сотні прочан беруть участь у Всеукраїнській прощі до Галицької чудотворної ікони Матері Божої", - йдеться у повідомленні.

Довідково. 1157 року у Крилосі (територія сучасного заповідника "Давній Галич") освятили величний білокам’яний храм — відомий літописний Успенський собор. Галицький володар Ярослав Осмомисл, за князювання якого зводилася святиня, подарував до храму ікону Пресвятої Богородиці. З того часу вона стає покровителькою всього галицького люду.
За переказами, у XIII ст. князь Лев переніс галицьку ікону до Львова, де вона прославлялася чудами. За іншими свідченнями, чудотворна ікона перебувала в Галичі аж до XVII ст. Під час одного з турецьких нападів, коли церква згоріла, ікону знайшли в лісі поблизу с. Сокіл і перенесли до тамтешнього монастиря. Відтак на початку XVIII ст. єпископ Йосиф Шумлянський повертає чудотворну ікону до Крилоса у новозбудовану церкву Успіння Пресвятої Богородиці, де вона, переживши численні пожежі, напади завойовників, перебуває й досі. Правда, чудотворний образ не раз переписували, але це не заважало святині творити чуда, утверджувати галичан у вірі, надавати їм сили та снаги".

Перше відоме нам зображення чудотворної ікони Матері Божої Крилоської належить до 1893 року, коли до літньої митрополичої резиденції в Крилосі приїжджав митрополит Сильвестр Сембратович — рідний брат настоятеля Успенської церкви в Крилосі. Власне тоді для вшанування митрополита священники Галичини винесли з церкви чудотворний образ і сфотографувалися біля нього.

Автентичність Крилоської чудотворної ікони підтверджував митрополит Андрей Шептицький, про що 21 червня 1906 року він зробив відповідний запис. До речі, копія цього документа збереглася до нашого часу. Крім того, в держархіві Івано-Франківської області є дані про інвентаризацію від 3 липня 1954 року в Успенській церкві у Крилосі. Документ засвідчує, що в храмі був і чудотворний образ Матері Божої, який "користувався особливою шаною".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.