У Дрогобичі відкрили будинок для переселенців, який вперше збудували за канадською технологією

Сьогодні, 23 листопада, у Дрогобичі відкрили швидкозбірний каркасний багатоквартирний житловий будинок, у якому облаштували умови для постійного проживання близько 60 внутрішньо переміщених осіб

Про це пише Львівська ОВА, передає "Еспресо.Захід".

Це перший реалізований в області проєкт нового будівництва за канадською технологією дерев’яного будинкобудування для потреб переселенців. Така технологія є ефективною завдяки швидкості збирання і високим експлуатаційним показникам, енергоефективності та екологічності. У двоповерховій будівлі є 12 квартир (4 – однокімнатних та 8 – двокімнатних).

Відкрили новозбудований будинок для ВПО начальник Львівської ОВА Максим Козицький та міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

"Більше ніж двадцять тисяч людей з інших областей України від початку повномасштабної війни приїхали у Дрогобицьку громаду вимушено, через бойові дії і російські ворожі атаки. Дякую керівництву громади за ті можливості, які ви для цих людей створюєте, і за спільну роботу, бо перемогти ворога можна тільки в єдності. Велика подяка усім благодійникам за підтримку. А мешканцям нового будинку бажаю знайти тут безпеку і домашній затишок.

Вартість будівництва склала 17,6 мільйонів гривень – це кошти державного, обласного та місцевого бюджетів. Окрім того, благодійники допомогли повністю умеблювати будинок.

Загалом за 2022-2023 роки у Львівській області створили майже 5,4 тис. місць для проживання ВПО, з яких 2,1 тис. у поточному році", – наголосив очільник Львівщини Максим Козицький.

Як розповів Тарас Кучма, мер Дрогобича, саме новозбудований будинок такого зразка у Дрогобичі відкрили вперше завдяки спільним зусиллям держави, області, громади та благодійників. Будинок будували для переселенців, які мають намір залишитися проживати у Дрогобичі.

"Такі будинки ми будуємо з умовою, що їхні мешканці вже залишаться у нашій громаді. Із двадцяти тисяч переселенців від початку повномасштабної війни вісім тисяч вже точно вирішили проживати тут постійно. Ми хочемо зробити все можливе, щоб вони проживали у комфортних умовах і почували себе ще краще ніж вдома. У цьому будинку житимуть переважно багатодітні сім’ї. У нас є черга (на житло для переселенців – авт.), де зазначена вся необхідна інформація – кількість дітей, кількість людей з інвалідністю та ін. У черзі зараз орієнтовно 400 людей, але раніше ми здали вже 60-70 квартир, тобто черга рухається", – повідомив мер Дрогобича.

Реалізація проєкту обійшлася у 17,6 млн грн, з яких:

За ці кошти звели двоповерхову будівлю, влаштували покрівлю, інженерні мережі, встановили вікна та двері, провели внутрішні оздоблювальні роботи, утеплили фасад, провели благоустрій території, облаштували пандус для маломобільних груп населення.

Завдяки підтримці міжнародних організацій та фондів житло облаштували необхідними меблями, технікою та отримали частину будівельних матеріалів.

З початку повномасштабної війни у Дрогобицькій територіальній громаді знайшли прихисток понад 20 тисяч внутрішньо переміщених осіб з різних областей України. Станом на сьогодні у громаді зареєстровано близько 9 тисяч ВПО.

Загалом за період 2022-2023 років у громаді для створення комфортних умов для проживання вимушених переселенців ремонтними роботами охоплено 7 закладів з можливістю створення понад 1,1 тисяч додаткових місць. Серед наймасштабніших можна виокремити гуртожиток Дрогобицького педуніверситету на 581 місце, а також гуртожиток в м. Стебник на 150 місць, який минулоріч відреконструювали менш ніж за три місяці.

Водначас із реновацією гуртожитків та соціальної інфраструктури під житло для ВПО, громада також працює у напрямі будівництва багатоквартирних житлових будинків. Окрім завершеного каркасного будинку йдеться ще про 3 житлові будинки з можливістю облаштування близько 380 квартир для внутрішньо переміщених осіб (з них 2 традиційні житлові будинки на 366 квартир збудують за підтримки Міжнародної організації з питань міграції, і 1 – каркасний житловий будинок).