У день смерті Андрея Шептицького вірян запрошують на літургію в собор святого Юра

У середу, 1 листопада минає 79– а річниця з дня відходу до вічності праведного Митрополита Андрея Шептицького

Про це повідомляють у Архикатедральному Соборі св. Юрія

У цей день, о 10:00 год., в Архикатедральному Соборі Святого Юрія буде літургія за прославу праведного Митрополита Андрея, тобто зачислення його до лику блаженних.

"О 16:00 відбудеться відкриття виставки малярства Галини Отчич та Ірини Данилів– Флінти "Квіти для Митрополитів", щоб разом вшанувати памʼять Предстоятелів нашої Церкви — праведного Митрополита Андрея (Шептицького), річницю відходу до Вічності якого вшановуємо 1 листопада; Патріарха Любомира (Гузара), рік пам’яті якого ми звершуємо; а також святого священномученика Йосафата, день пам’яті якого наша Церква звершує 12 листопада", – йдеться у повідомленні.

 О 18:00 —  літургія, у часі якої буде виголошено гомілію про життя та діяльність Митрополита Андрея. Після літургії відбудеться хода до його пам'ятника з покладанням лампад за душі воїнів, які віддали своє життя в російсько-українській війні.

Довідково

Андрей Шептицький - вихідець зі знатного роду, міг обрати будь-який професійний шлях, але вирішив пов'язати своє життя із церквою, спочатку як простий священник, а згодом митрополит Галицький. Він очолював УГКЦ 44 роки, упродовж яких Галичина перебувала у складі різних держав. Майже весь цей час Шептицький був у Львові та захищав права українців, врятував тисячі життів євреїв під час нацистської окупації. Він завжди закликав українців до єдності та любові до ближніх.

"Спільне добро чинить із людей одне тіло, а якраз те спільне добро є основою всякої любови. Почуття й свідомість цього спільного добра, яке лучить людей, веде людину до зрозуміння, що загальне добро – то її власне добро, а ближні її – то наче вона сама! І тому тією самою любов’ю, якою людина сама себе любить, мусить вона любити й ціле людство", – говорив Митрополит.

Шептицький був переконаний: ключ до перетворення України – у ній самій. А найголовніший чинник єдності – українська мова.