У чотирьох трамваях Львова встановили тестові валідатори (фото, відео)

Утім скористатися ними пасажири зможуть лише наприкінці року.

У Львові продовжують впроваджувати е-квиток. Нині встановлюють тестові валідатори у громадському транспорті. Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
 

Наразі валідатори встановили тільки в чотирьох трамваях. Цього тижня команда зі встановлення валідаторів почне працювати в тролейбусному депо. З наступного тижня почнуть обладнувати перші великогабаритні автобуси АТП-1. 

Валідатор – електронний пристрій, який розміщують у транспортному засобі для безготівкової оплати проїзду. Завдяки йому можна буде оплатити проїзд за допомогою банківської картки або смартфона. Опція купівлі квитка у водія залишиться, проте придбати такий паперовий проїзний документ буде дорожче, ніж електронний.

Як розповів заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Андрій Білий, скористатися цими валідаторами можна буде лише через декілька місяців.

Фото: Юрій Мартинович

"До серпня ми підготуємо декілька маршрутів, які працюватимуть у тестовому режимі. Зараз лише монтуємо обладнання та перевіряємо всі технічні нюанси, пов’язані з роботою програмного забезпечення. Загалом контрактом передбачено 900 одиниць рухомого складу в місті. Тобто в середньому буде 3 валідатори на одиницю. У трамваях – від 4 до 7, в тролейбусах і великогабартних автобусах – по 3. У "Богданах" та "Еталонах" – по 2 валідатори. Власне, в маршрутках буде більш поверхневий монтаж. Бо передбачаємо, що це тимчасові транспорті засоби, щоб з невеликим затратами ресурсу потім зняти ці валідатори та встановити на нові рухомі склади", – сказав Андрій Білий.
Фото: Юрій Мартинович

У липні очікується велика промислову партія валідаторів з Чехії від компанії Mikroelectronika, яка виготовляє їх Львову. Однак через карантин можуть виникнути певні нюанси. Зокрема, поставку тестових валідаторів було затримано на тиждень.

"Чехи кажуть, що не можуть поставити нам на червень пластикові картки, бо Німеччина затримує поставку. Але загалом, плюс-мінус, маємо все встигнути і до кінця року практично все зробити", – зазначив Білий.

Читайте також: У Львові е-квиток обіцяють уже за рік, але є кілька "але"...

Фото: Юрій Мартинович

Заступник директора ЛКП "Львівавтодор", керівник впровадження проекту АСОП (е-квитка) Роман Лев розповів, що для запровадження е-квитка у Львові вирішено далеко не всі проблеми.

"Проблематика є, але вона "жива". Це так само, як вдома ремонт робити, коли в процесі виникає багато якихось нюансів. Щось докупити, щось змінити, десь залучити більше уваги й людей. Для прикладу, на тому самому трамвайному депо. Спершу було лише дві бригади зі встановлення валідаторів. Але минулого тижня ці бригади збільшилися майже вдвічі", – каже Роман Лев.

Валідатори мають антивандальний корпус. 

"Сподіваюся, що в нас мудрих та культурних людей виявиться більше і якихось проблем з фізичною неполадкою не виникне. Табло валідаторів також буде інформативним, ми зможемо через них промовляти до пасажирів", – зауважив Андрій Білий.

Фото: Юрій Мартинович

Окрім цього, є питання по бюджету, зокрема – на скільки має зрости ціна проїзду у громадському транспорті.

"Через місяць-два покажемо депутатам на обговорення економічну модель, щоб разом вирішили, яка має бути правильна тарифна модель. Яку частину ми можемо компенсувати з бюджету міста, а яку покладемо на пасажирів", – додав Білий.  

Читайте також: 10 грн за проїзд: до літа у Львові піднімуть тариф у громадському транспорті

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.