У Червоноградському районі на Львівщині знайшли унікальні артефакти часів Римської імперії

Археологи виявили нові сенсаційні знахідки часів Римської імперії поблизу с. Карів Червоноградського району.

Про це повідомляє департамент архітектури та містобудування Львівської обласної державної адміністрації, передає "Еспресо.Захід". 

У нововідкритій пам’ятці часів германських племен археологи виявили два нові унікальні археологічні об'єкти: поховання з обрядовими предметами всередині та заглиблену споруду, призначення якої поки залишається загадкою. Знахідку віднайшли науковці спільної археологічної експедиції краєзнавчого музею у м. Винники та Львівського національного університету ім. І. Франка під керівництвом доцента кафедри археології ЛНУ ім. І. Франка Ярослава Онищука.

"В похованні, крім людських решток, археологи знайшли фрагменти двох скляних кубків, аналогів яким в Україні немає. А також: уламки рогового тришарового гребеня, бронзову застібку (фібулу), частини дерев'яної скриньки, оббитої бронзовими пластинками з декоративними цвяшками і половинку жетона з білого пастового скла. Такі жетони використовували для римських настільних ігор", – розповів директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.


Фото: Департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА

Як встановили дослідники, всі ці коштовні предмети Римської імперії свідчать про те, що тут поховано багатого чоловіка. А саму знахідку датують початком III ст. н. е. і відносять до вельбарської культури, яку залишили східногерманські племена готів. Зазначимо, що кілька років тому за результатами розкопок у Карові була скликана археологічна наукова конференція в Берліні, де провідні європейські науковці кілька днів обговорювали питання цієї знахідки.

"Пам’ятка є справді унікальною, археологи щороку відкопують на її території нові важливі знахідки та артефакти, а тому дослідження продовжуватимуться", – зазначив директор Історико-краєзнавчого музею у місті Винники Ігор Тимець.


Фото: Департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА

Додамо, що досліджувати околиці с. Карів почали у 2017 році, відколи місцеві краєзнавці випадково знайшли тут давній меч та інші металеві вироби і принесли їх в Історико-краєзнавчий музей у Винники. Розпочавши роботи, археологи зрозуміли, що це – давній могильник германських племен, яких на цих теренах не мало би бути. Принаймні так вважалося раніше.

Читайте також:  "Матір костелів на Русі": у Луцьку археологи розкопали кафедральний собор ХIV століття

"Карів як археологічна знахідка – відкриття століття. І не тільки для України: бронзовий казан з атташами у вигляді чоловічих фігур, який ми віднайшли давніше, є третьою такою знахідкою у світі. Крім того, могильник свідчить, що на цих територіях проживали люди, про існування яких на українських теренах досі було невідомо. Припускаємо, що це група людей із Середнього Дунаю, які оселилися тут у результаті надзвичайних обставин, а саме через так звані Маркоманські війни 166-180 років", – зауважив керівник розкопок, кандидат історичних наук Ярослав Онищук.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку