У Червонограді обвалилася частина муру Палацу Потоцьких. Фото

24 квітня частина цегляного муру Палацу Потоцьких у місті Червоноград, що на Львівщині, завалилася.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці спільноти "Підслухано в Червонограді", передає "Еспресо.Захід".  

"Завалилася частина муру палацу в Червонограді. Ось так руйнується архітектура міста… Надіємось, що цього року все ж профінансують відновлення цього палацу…", - йдеться у дописі.

Фото: krystynopol.info.

За день до цього, 23 квітня, на території палацу відбулася робоча зустріч за участю представників Червоноградської філії Львівського музею історії релігії, комісії з питань охорони культурної спадщини ЛОДА, відділу культури Червоноградської міської ради, Громадської ради ЧМР, а також місцевих депутатів та небайдужих активістів, повідомляє місцевий портал Кrystynopol.info.

Під час зустрічі саме обговорювали питання щодо відновлення та ревіталізації цього об’єкта культурної спадщини національного значення. Зокрема, йшлося й про аварійний стан південної частини цегляного хвилястого барокового муру палацу Потоцьких. Однак уже вранці наступного дня ця архітектурна форма завалилася.


Фото: krystynopol.info.

Варто додати, що саме 23 квітня у Червонограді перебував голова Львівської ОДА . Того дня в місті представляли новопризначеного голову РДА Андрія Дяченка

Довідка. Кристинопольський палац (або Палац Потоцьких) – пам’ятка архітектури місцевого значення у Червонограді (раніше — Кристинополь), що на Львівщині.

У 1756-1760 рр. (за іншими даними 1756-1762 рр.) Ф. С. Потоцький (онук Фелікса Казимира Потоцького) перебудував Кристинопольський маєток Ф. К. Потоцького на палац французького стилю й оточив його парком. Палацовий парк площею понад 6 га був подібний на Версальський, з великою кількістю каналів, штучних водоспадів і фонтанів. Парк і палац був спроєктований П’єром Ріко де Тірреґайлем.

У 1856 р. після пожежі палац частково перебудували, тоді змінили фасад, але палац зберіг свої загальні риси. Під час Першої світової війни російські війська сильно зруйнували палац зсередини – вони повиривали вікна, двері, сходи, поруйнували каміни тощо. У замку були зали балова, концертна, театральні (менша і більша).

На початку XX ст. замку вже не було. Залишився тільки палац, хоча і той в ненайкращому стані і потребує реставрації.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.