У Чернівцях відтворили вишиту сорочку Степана Бандери

У Чернівцях до Дня вишиванки відтворили вишиту сорочку Степана Бандери. Львівська майстриня створила її за єдиним оцифрованим фото Бандери у ній

Презентували сорочку 19 травня в рамках авторського проєкту Тетяни Зез "Вишивка в одязі видатних українців".

Вишивальниця Оля Лелик лише за 7 днів вишила хрестиком і гладдю унікальний український артефакт, що доповнив колекцію, до якої входять сорочки Тараса Шевченка, Лесі Українки, Михайла Старицького, Івана Франка, Дмитра Яворницького, Максима Рильського, Марії Заньковецької, Миколи Садовського та предмети одягу, оздобленого вишивкою з родин Скоропадських та Косачів.

Відомо, що відвоювали сорочку Степана Бандери лише за однією світлиною. Її копію взяли з львівського краєзнавчого музею. На світлині Бандера в козацькому строї – шапці кучмі, чоботах, шароварах, сорочці та з гвинтівкою в руках. Оригінал фото зберегли його соратники, яке зберігається в лондонському музеї.

"Ми переконані, що це візерунок притаманний селам поблизу Калуша. Фото датується проміжком між 27-29-х років. У цей період Степан міг перебувати у батька на парафії в Старому Угриневі", — розповів Суспільному директор Стрийського краєзнавчого музею "Верховина" Микола Закусов.

Фото: Alexander Zvir

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.