У Чернівцях покажуть виставу про відому акторку та співачку Сіді Таль

У Чернівецькому обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. О. Кобилянської на 25-26 червня запланована прем’єра "Сіді Таль. Єврейська душа"

Про це повідомляють у Чернівецькій обласній раді. 

Вистава стане першою, яку в театрі створюють за меценатські кошти. Меценатом став племінник української акторки та співачки єврейського походження Давид Гуттманн. Наразі він проживає у Німеччині, але Давид – чернівчанин. Усе своє життя на Буковині він провів поряд із видатною Сіді Таль та її чоловіком Пінхасом Фаліком. Чоловік завжди мріяв започаткувати творчий проєкт у пам’ять про Сіді Таль, тим паче, що цьогоріч, 8 вересня, виповнюється 100 років від дня народження відомої акторки та співачки.

Прем’єрою цієї вистави планують закрити театральний сезон. 

"Може здатися, що історія про євреїв, мову ідиш зараз недоречна, але виявляється, що вона дуже навіть потрібна. На часі саме єврейське питання, коли представник РФ Лавров розповідає різні нісенітниці. Ось, будь ласка, обласний академічний український театр готує виставу, де головні персонажі – євреї, де показано єврейський театр, звучить мова ідиш, якою не дозволяли розмовляти. І ми піднімаємо це питання, у той час коли дехто намагається звинуватити нас у фашизмі і нацизмі", – розповідають в театрі.

Одним із консультантів творчої групи став відомий український піаніст, музикант, актор та композитор Майк Кауфман-Портніков. Він вважає, що Сіді Таль та Чернівці – це не просто актуальна тема для театру, вона має бути засадничою. Адже ця видатна співачка – родзинка світової культури.

"Чернівці можна було б назвати містом Сіді Таль, як і містом Івасюка. Сіді Таль – це важлива ознака культури, поєднання єврейства та українства в єдине. Тому ця вистава – не просто на часі, вона кричить наскільки є актуальною", – зазначив композитор.

Роль Сіді Таль у виставі виконуватимуть три актриси, адже творці прагнуть показати життя видатної співачки у різному віці. Режисерка-постановниця – народна артистка України Людмила Скрипка. Асистент режисера – заслужений працівник освіти України Андрій Циганок, художниця-постановниця – Наталія Тарасенко. Балетмейстер – Мирослава Воротняк, композитор – Володимир Шнайдер.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал