Творити красу, щоб розірвати зачароване коло

У Львові жінок, які постраждали від домашнього насильства, навчають перукарської майстерності.

Від домашнього насильства, складних життєвих обставин, до професійної перукарки. L'Oréal Україна запустила для львів’янок освітню програму "Краса для всіх" на базі Професійного центру святого І.Боско.

Почали її порівняно недавно - щойно у 2021-му. Вніс свої корективи карантин, але навчання стартувало. Тепер найкращі професійні тренери бренду Matrix навчають жінок, які постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства, перукарській майстерності, тим самим допомагаючи розпочати нове самостійне життя, в якому є улюблена справа і фінансова незалежність. “Всього півроку – і учасниці отримають сертифікат про здобуття професії перукарки, який дає можливість працювати і створювати красу для всіх: передає "Еспресо.Захід".

Усе почалося з одних дівчачих посиденьок

Проєкт у Львові втілилився зовсім неочікувано.

"У нас у Професійному центрі Боско був перукарський зал для навчання перукарському мистецтву учнів закладу. Ми його переобладнали, зробили сучасним у стилі лофт. Були набори учнів у минулі роки. Але ось у 2020 році набору не було. На всі інші спеціальності - попит є, а ось перукарська справа щось не дуже була популярна того року. І з партнерськими майстер-класами теж тиша. Але тут нічого дивного - школи перукарства і манікюру мають своїх клієнтів, це дуже динамічна професія, яка постійно змінюється, тут постійно з'являється багато нового і вчитися треба постійно. У Львові є школи з іменем і давньою історією, тому нічого дивного, що тут така висока конкуренція. І так сталося, що минулого року не було набору для навчання майбутніх перукарів", - розповідає "Еспресо.Захід" працівниця закладу.

А далі починається найцікавіше! Це була справжня пригода!  

Кілька років тому, коли ми в Професійному центрі святого І. Боско (приватний професійно-технічний заклад II — рівня акредитації) розпочинали проєкт комерційних майстер-класів зі сфери краси BeBeauty, я шукала партнерів навчальних програм з б’юті-індустрії. Партнери майже не знаходилися. Про світові бренди годі було й мріяти. Наша BeBeauty ніяк не злітала. А минулого літа моя подруга Карина Амбарцумова під час наших дівчачих розмов сказала знакову фразу: "А ти чула про соціальний проєкт корпорації L'Oréal "Краса для всіх?" Я не знала тоді нічого. Тепер знаю, що проєкт змінює долі, надаючи безкоштовну освіту. Знаю, що долучитися може кожен, хто потребує кардинальних поворотів у житті, лише заповнивши анкету. Знаю, що лише за півроку під керівництвом провідних майстрів кожна учасниця зможе розпочати нове життя, на яке навіть не сподівалася.

Трансформація відбулась і у самому центрі, а трансформація життя учасниць відбувається завдяки майстрам, які викладають курс, зусиллям психологині від Фонду ООН у галузі народонаселення і завдяки обладнаному приміщенню Професійного центру ім. св. Боско, що дає змогу щороку навчати до 40 жінок.

“Насправді це був виклик для нас. Багато переговорів з майбутніми партнерами, розповідей про наш Професійний Центр ім. св. Івана Боско, нашу місію допомоги, в тому числі і на ниві професійної освіти для потребуючої молоді та для дітей з найбільш незахищених верств населення. А ще звісно партнер -  світова корпорація краси L’Oreal, бренди з потрфелю  якої ми щоденно бачимо на екранах телебачення, продукція якого на поличках магазинів.

Але ми вірили, що колаборація нашої соціальної місії і соціального проєкту “Краса для всіх” від корпорації L'Oréal в тандемі з Фондом ООН у галузі народонаселення, об’єднуючись, створять справжню синергію добра. Зміни в житті, професія в руках - рідні для нас океани!” - посміхаючись, зазначає у своїх роздумах директор Професійного центру ім. св. Івана Боско отець Андрій Боднар.

Команда, яке це все починала у Львові точно знала одне: все вийде, треба тільки вірити і дуже хотіти. У підсумку від стадії "Навіть не мрій" до відкриття проєкту - всього два роки, одна телефонна розмова з подругою і місяці підготовки з партнерами.

Карантин - не перешкода, а стимул ставати кращою

Секрет успіху проєкту "Краса для всіх" від L’Oréal Україна - у майстерності і надійних партнерах.  Реалізація здійснюється спільно з Фондом ООН у галузі народонаселення та за підтримки Фундації L’Oréal. Що у синергії дає змогу допомагати жінкам, які постраждали від домашнього та гендерно зумовленого насильства, здобути безкоштовну освіту в сфері краси.

Попри карантинні обмеження уже розпочали п’ятий сезон освітньої програми “Краса для всіх”. Навчання проходить в онлайн та офлайн форматі відразу у двох містах - Києві та Львові. У Києві програма реалізовується у новому приміщенні Київського коледжу легкої промисловості, а у Львові - на базі професійного центру святого І. Боско.

Упродовж шести місяців 74 учасниці проходять  навчання у групах (до 20 осіб у кожній групі) із дотриманням усіх заходів безпеки. Викладають навчальний курс висококваліфіковані тренери  Matrix, бренду професійної продукції L’Oréal. Вони діляться своїми секретами майстерності, щоб учениці отримали максимум знань і навичок на старті нової кар’єри. У такий спосіб учасниці зі Львова приєднаються до понад 5000 тисяч жінок, які уже пройшли безкоштовне навчання перукарської справи у різних країнах світу. Сьогодні програма "Краса для всіх" представлена у понад 25 країнах Латинської Америки, Азії, Європи і Середнього Сходу. В Україні за чотири роки 100 жінок в Україні уже безплатно здобули освіту у сфері краси.

Щоб забезпечити дистанцію і обмежити кількість людей, які будуть одночасно перебувати на заняттях, організатори розділили звичну групу у Львові на дві частини – до  20 у кожній. Заняття проходять в дві зміни.

Також серед новинок - система мотивацій для учасниць. Викладачі надзвичайно радіють, що з кожним новим сезоном стає все більше учасниць і вони успішно завершують курс. Минулого року 29 дівчат із 30, які проходили навчання у Києві, здали іспити і отримали свої сертифікати. Цього року вирішили ще більше заохочувати учасниць і ввели нову систему, в якій за відвідування занять із психологинею, ведення інстаграму з інформацією про школу, роботу над власним портфоліо та інші прояви активності під час навчання дівчатам нараховують бали, які можна буде використати для безкоштовного проходження курсів підвищення кваліфікації.

"Просто бери і йди"

Доки інші бідкаються і нарікають, ці жінки беруть і роблять. Тут не має бюрократії і є постійна підтримка людини, якій і так непросто. Та й вчишся створювати красу, що має неабияке значення, щоб побудувати свій шлях до кращого життя.

"Проєкт дає безкоштовну освіту. Буквально за пів року вчать всього так, що дівчата можуть працювати у салонах краси або вдома. Як потрапити у програму? Треба заповнити анкету та пройти співбесіду. І, звичайно, вчитися і то ретельно. Треба дуже захотіти розірвати коло. Жінка має розуміти, що так далі не можна жити, що саме коло не розірветься. Просто бери і йди", - ділиться думками Катерина Похилюк.

Тут жінку націлюють на різні сценарії успіху, адже не всі зразу можуть включитись. Якщо є страх і сумнів у власній майстерності, спочатку можна попрацювати помічником майстра, підвчитися і невдовзі стати майстром. А можна продовжувати розвиватися у сфері краси.

"У сучасному світі жінки уже можуть бути і барберами,. Це ще одна престижна професія. Коли професія йде в руки, просто треба відгукнутися", - переконана Катерина.  

Якщо що, психолог підстрахує під час навчання. Адже так важливо знати, що ти на цьому шляху не сама і що все робиш правильно, що життя після домашнього насильства  є і в ньому є "Краса для всіх".

Фото: L'Oreal Україна

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.