"Тут тільки російська": відомі мережі досі торгують дитячими російськими смартгодинниками. Блог Зіновії Воронович

Як ми шукали у львівських магазинах дитячий годинник-телефон з українською мовою на сьомому місяці війни

Моя донька цього року пішла у перший клас, тож з’явилась потреба мати з нею бодай якийсь зв’язок, особливо коли вона залишається на групу продовженого дня. Вирішили, що телефон їй зарано, натомість купимо смартгодинник, у який можна вставляти сім-картку. 

Серед моїх знайомих, чиї діти вже мають такі годинники, найбільше нарікань було на слабку батарею і погану якість звуку, тож саме на ці характеристики ми й зважали. Перший годинник намагались купити у магазині Київстар у Кінг Кросі.

Підійшла ціна-якість, дитині сподобався. Коли продавець уже оформляв покупку, чоловік помітив, що інтерфейс російською, і спитав, як її змінити на українську.

"А тут немає української, тільки російська", – відповів консультант. І додав, що модель хороша, популярна, зрештою, є тільки такі, бо їх якраз допродують.

Навіть не знаю, що мене більше обурило – те, що на сьомому місці війни у Львові досі продають техніку, де інтерфейс тільки російською, чи те, що продавець щиро не розумів, чому ми відмовилися від покупки. А що такого, модель же хороша... 

У Фокстроті ми теж не змогли купити дитині годинник, адже тепер перше питання, яке ставили: чи є тут українська? Щоправда, продавець чесно попередив, що у них в наявності лише дитячі смартгодинники Еlari, а це російська фірма, інших немає. До речі, ще в одному магазині цієї мережі переконували, що Еlari – китайська фірма. Країна-виробник там і справді Китай. Тут згадався напис на одному з магазинів електроніки на "Південному": "Усе, що вироблено, – вироблено в Китаї". Але питання в тому, кому належить бренд.

Засновником Еlari (як виявилося, найпоширеніша марка смартгодинник на українському ринку, в багатьох мережах альтернативних марок просто немає в асортименті) є росіянин Йосеф Закс, який встиг попрацювати на  McKinsey та був топменеджер Альфа-Груп Фрідмана. Власний бізнес починав з перепродажу смартфонів відомих брендів та аксесуарів до них. А потім почав випускати власну продукцію – власні версії продукції відомих торгових марок. Наприклад, бездротові навушники Elari NanoPods – аналог AirPods від Apple. 

До слова, на сайті представництва компанії в Україні – ані слова про те, хто і де заснував компанію. 

"З моменту заснування Еlari пройшов шлях від яскравого новатора до впізнаваного міжнародного бренду з широким асортиментом гаджетів, продукти якого представлені у понад 20 країнах світу" – йдеться у розділі "Про компанію". 

Нам таки вдалося знайти годинник для доньки з українським інтерфейсом – виробник Китай, але країною бренду вказана Україна. Однак він виявився уже прив’язаним до чужого акаунту, тож довелося повернути.

Про автора. Зіновія Воронович – журналістка сайту "Еспресо.Захід".

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.