"Турківський прапороносець": Герою України, майданівцю Романові Сенику виповнилося б 55

Сьогодні, 26 липня, Герою Небесної Сотні Романові Сенику могло б виповнитися 55 років. Смертельне поранення він отримав на барикадах поблизу колонади стадіону "Динамо"

Про це повідомили у Національному музеї Революції Гідності, передає "Еспресо.Захід".

"Привіт зі столиці. Слава Україні! Вставайте! Чого спите? Послухайте, як ми всі співаємо наш славний гімн. Хіба це не прекрасно?" – з такими словами Герой Небесної Сотні Роман Сеник телефонував своїм рідним із Майдану, куди вирушив одразу після жорстокого розгону мітингувальників 30 листопада 2013 року", – йдеться у дописі.

Сьогодні Герою України Романові Сенику виповнилось б 55 років. Поблизу Дзвона Гідності на алеї Героїв Небесної Сотні вже традиційно співробітники Музею Майдану встановили портрет на знак ушанування загиблого протестувальника в день його народження.

Довідково. Роман Сеник народився 26 липня 1968 року в селі Наконечне Друге на Львівщині. За спеціальністю був токарем, працював на Львівському арматурному заводі. Напередодні відновлення незалежності України ще у 1989 році першим у своєму селі вивісив національний прапор.

У 1993 році Роман вступив на військову службу за контрактом і ввійшов до контингенту миротворчих сил ООН в Югославії. Був прапороносцем, мав бойові нагороди. Після демобілізації оселився у місті Турка на Львівщині.

Побратими з 29-ї Бойківської сотні Самооборони Майдану назвали його "турківським прапороносцем", адже Роман носив із собою прапор, на якому було написано назву рідного міста. Роман Сеник ходив на всі акції, чергував у наметовому містечку, допомагав укріплювати барикади. Весь час перебував у вирі подій, лише зрідка навідуючи родину.

Уранці 22 січня 2014 року, в День Соборності України, бійці МВС почали наступ на мітингувальників, які були на вулиці Михайла Грушевського. Під час оборони біля Романа Сеника розірвалася світлошумова граната, яка травмувала йому ногу. Однак після отримання медичної допомоги незмінний прапороносець сотні повернувся на барикади поблизу колонади стадіону "Динамо". Саме там він отримав смертельне поранення – куля застрягла в легенях. Дорогою в Романа Сеника тричі зупинялося серце, та лікарі продовжували боротися за його життя. У лікарні йому провели три операції та були змушені ампутувати руку. Попри всі зусилля, життя чоловіка обірвалося.