
Цього року у Львові встановили 5 підйомників для осіб з інвалідністю
Загалом у житлових будинках Львова вже встановили 38 підйомників для осіб з інвалідністю, роботи й далі тривають
Про це повідомляє ЛМР, передає "Еспресо.Захід".
У Львові з 2018 року діє "Програма забезпечення доступності житлових приміщень осіб з інвалідністю у кріслах колісних та осіб з інвалідністю з порушенням зору І групи". Завдяки Програмі у житлових будинках міста вже вдалося встановити 38 підйомників. Минулого року, у зв’язку із воєнним станом, встановлення підйомників було призупинено, бо роботи належать до капітальних видатків. Та цього року роботи відновили і фактично вже встановили 5 підйомників. Ще на 7 виділили кошти на останній сесії.
Вартість встановлення одного підйомника обходиться місту орієнтовно у 400-600 тис. грн. Вартість залежить від висоти платформи, від конструкції підйомника (похила чи вертикальна платформа), від конструкції сходової клітки (з поворотом чи без повороту платформи), від системи управління підйомником (керується з площадки чи індивідуальним пультом). Виконує роботи з облаштування підйомників ЛКП "Львівсвітло".
Щороку до Програми вносяться зміни і додається новий перелік осіб з інвалідністю, у будинках яких необхідно облаштувати пандус чи підйомник. Перед тим моніторингові групи, які утворені у кожному районі, обстежують будинок, спілкуються з мешканцем – особою з інвалідністю, і визначають, що з елементів доступності технічно можливо облаштувати.
"Так, протягом 2019-2021 років нам вдалося встановити 33 підйомники. У 2022 році, у зв’язку з війною, роботи не проводилися. Натомість на початку цього року в бюджеті розвитку Львівської міської територіальної громади на 2023 рік виділили 2 млн грн на встановлення 5 підйомників – на вул. Сосюри, Пасічна, К. Левицького, Катедральна, Мазепи. Станом на зараз 3 вже встановлено повністю і ще на 2 тривають завершальні роботи з монтажу. Також на останній сесії було виділено ще 3 млн грн на встановлення ще 7 підйомників. Роботи зі встановлення будуть проводити після виготовлення проектно-кошторисної документації та проходження експертизи", - розповіли у департаменті житлового господарства та інфраструктури ЛМР та додають, що запитів на підйомники є багато, але не всюди їх можливо встановити.
Якщо ж особа з інвалідністю переїжджає в інше місце проживання чи помирає і потреба у підйомнику відпадає, то відповідно до Програми, підйомник переставляють в інший будинок. Такі роботи коштують 100-130 тис. грн.
Читайте також: Голова Мукачівської райради виїхав з України за посвідченням про інвалідність після виклику на допит, – журналіст Глагола
- Актуальне
- Важливе





