"Це сором для Європи – говорити, що вони не знають, що таке агресія", – Володимир Огризко

Український дипломат стверджує, що ще 1974 року Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, де є сім чітких означень, що таке агресія.

В інтерв'ю журналістові Антіну Борковському під час програми "Студія Захід" на Еспресо.TV колишній міністр закордонних справ України наголосив на потребі більш жорстких підходів до агресора, – інформує "Еспресо.Захід".

"Важливою в цьому плані є теза про те, що санкції "після", по суті, своєї ролі надто позитивної не відіграють. І це, мені здається, дуже важливо, це треба доносити не тільки до Блінкена, а й до всіх наших європейських партнерів. Так само і тут, і я продовжую наполягати на своїй, таки би мовити, версії, – краще оголосити "меню" санкцій, щоб у Путіна після його прочитання навіть у думках не було наміру реалізовувати якісь свої сценарії. Щоб людина просто знала, що за перетин кордону чи будь-які інші речі, які називаються агресією, він отримає от такі і такі відповіді з боку Заходу. Бо Путін, коли чує фрази на кшталт "після того як…" "якщо…", "ми будемо дивитися, що це було" і таке інше, у нього справді не виникає бажання зупинятися", – вважає Володимир Огризко.

Його як дипломата дивують повідомлення, що "наші  європейські друзі ніяк не можуть зрозуміти, що таке агресія".

"Мене відразу в мою юність студентську перенесло, коли на курсі міжнародного права вивчали резолюцію Генеральної асамблеї ООН ще 1974 року, де є сім чітких означень, що таке агресія. Думаю, нашим дипломатам треба порадити, щоб вони зайшли у відповідні міністерства закордонних справ і принесли друковану копію цього документа. Щоб наші колеги швидко взяли і прочитали, а не робили таких заяв, від яких насправді волосся дибки підіймається в тих, хто в таких питаннях тямить. Це сором для Європи – говорити про те, що вони не знають, що таке агресія", – підсумував український дипломат.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.