"Це має бути місце тиші, роздумів та, перш за все, пам’яті": архітектор про Меморіальний комплекс Героїв України у Львові

Головний архітектор Львова Антон Коломєйцев розповів, які пріоритети будуть у переоблаштуванні простору Марсового поля на Меморіальний комплекс Героїв України

Про це повідомляє Львівська міська рада.

"Ми говоримо сьогодні про опрацювання цілої території так званого Марсового поля, що при вулиці Мечникова, включаючи саму територію поховань, прилеглі простори та навіть сусідні вулиці. Йдеться про комплекс, де на сьогодні вже поховані Герої України, зокрема Герої УПА, а також, закатовані у в’язниці, жертви репресій. Тут вже відбувається мало чи не щодня й поховання сьогоднішніх наших Героїв – понад 40 воїнів вже спочили тут", – говорить архітектор.

У міськраді напрацьовують попередню концепцію військових поховань, яку можуть брати за основу учасники конкурсу проєктів із облаштування простору, – пропонують використати козацький хрест у його традиційних пропорціях.

Як зазначають у міськраді, важливим також є облаштування скверу та площі комплексу. Площа має бути адаптована для зібрання великої кількості людей з точки зору технічних заходів, безпеки, освітлення та багатьох інших моментів.

"Ми бачимо тут великий простір, який має бути ідеологічно та історично наповненим. Стриманими мінімалістичними ландшафтними формами він має містити рішення, яке буде доносити до відвідувачів певні сенси. Це має бути місце тиші, роздумів та, перш за все, пам’яті. Йдеться про новий елемент меморіальної архітектури. Ми вважаємо, що такий комплекс, як і Меморіал Небесної Сотні, має бути меморіальним та, водночас, бути зразком сучасної архітектури", – пояснюють у міськраді майбутній вигляд скверу.

Також Антон Коломєйцев наголосив, що на території комплексу, попри максимальну його інтеграцію у життя міста, буде заборонено вигулювати собак чи влаштовувати пікніки.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.