Типовий біженець з України у Польщу: 38-річна освічена жінка без знання польської мови

90% українців, які рятуються від війни в інших країнах, – жінки з дітьми

Серед біженок у Польщі переважають фахівчині різних галузей, зокрема вчительки та медичні працівниці. П'ятеро зі 100 – це медсестри, одна – лікарка. Про це повідомляє Gazeta Wyborcza, яка першою опублікувала дані звіту "Біженці з України у Польщі", підготовленого Агенцією тимчасової праці та Центром досліджень Східної Європи Варшавського університету.

Середній вік утікачки від війни – 38 років.

Поляки звикли, що українські заробітчани можуть легко порозумітися з ними польською мовою. До війни мовою не володіло лише 6% приїжджих. Однак сьогодні ситуація виглядає цілковито інакше: мови не знає майже половина тих, хто перетинає українсько-польський кордон з метою залишитись на якийсь час у цій країні. А без знання мови (бодай на базовому рівні) дуже складно знайти роботу. Відсутність даху над головою і стабільного джерела доходу змушує українців задуматися над поверненням на батьківщину.

З 2,7 мільйонів біженців, тільки кожен 14 (7%) планує залишатися у Польщі на постійно. 56% мають намір повернутися додому якнайшвидше ("як тільки закінчиться війна"). Решта також не бажає затримуватися у Польщі довше, як на рік (6%) або довше, як на кілька років (16%).

Цікаво, що роботу у Польщі хотіло б знайти 63% опитаних українців. Інші мають намір жити на власні заощадження або ж зі соцвиплат, які, до слова, у Польщі не є великими (одноразова допомога у розмірі 300 злотих на одну особу та 500 злотих щомісяця на кожну дитину).

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.