Тероборонівці тренуються захищати військові секрети України

На навчаннях випробовують засоби, які допоможуть захистити від ворога важливі повідомлення та зміст документів у бойових умовах

Журналістка "Еспресо.Захід" відвідала військові навчання. 

На Львівщині військовослужбовці одного із підрозділів Сил територіальної оборони тренуються передавати інформацію з обмеженим доступом на великих відстанях. Випробовують засоби, які допоможуть захистити від ворога важливі повідомлення та зміст документів у бойових умовах. 

"Мобільні телефони є великою проблемою у зоні бойових дій, - каже начальник одного із підрозділів бригади Сил територіальної оборони Анатолій. – Оскільки противнику стає відома геолокація, а також вони можуть перехопити усі розмови бійців. Ми тестуємо інші засоби передачі інформації, які можуть дозволити командиру віддати бойовий наказ підлеглим підрозділам чи органу військового управління". 

Аби впоратися із завданням військові використовують супутниковий та стільниковий зв'язок. Військові розповідають, особливо ефективними під час повномасштабної війни стали термінали Старлінк. Їх ще на початку повномасштабного вторгнення передав українській армії Ілон Маск. Відтак за кілька хвилин захисники можуть отримати якісний інтернет зв'язок у зоні бойових дій. 

"Нам потрібно від 15 до 20 хвилин, щоб запустити пристрій, - розповідає Володимир з позивним "Кльон". – Інформацію майже одразу можна передавати. В сучасних умовах війни треба дуже швидко передавати дані, тому ми використовуємо Старлінк, він дуже швидко працює". 

Користуватися терміналами вчиться старший лейтенант Сил територіальної оборони Віталій. 

"Ми отримуємо інтернет, а через інтернет ми під'єднуємося до військової мережі, - розповідає Віталій. – Далі  вже маємо телефонію, передачу даних і все, що потрібно. Якщо наші підрозділи кудись виїжджають, де нема електрики та зв'язку телефоном, ми отримуємо якісний зв'язок, який дуже важливий для військових".

 

Забезпечити підрозділи електрикою – теж важливе завдання для військових. Альтернативою у польових умовах стало сонце. Одна сонячна батарея може забезпечити живленням  кілька пристроїв протягом тривалого часу.

"Для того, щоб був постійний зв'язок – необхідне живлення, - розповідає військовослужбовець Сил ТРО Володимир. - У телефоні є батарейка, а в нас -генератор або альтернативне живлення – сонце. За допомогою приладів сонячна енергія перетворюється в електричну і ми можемо спокійно працювати протягом п'яти діб".

Воїни переконані: захист інформації від ворога – одне з основних завдань під час війни. Тому намагаються відшукати будь-які ефективні засоби для засекречення повідомлень. Деякі їх пристрої вже працюють у зоні бойових дій. 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.