Терапія запахами: що це таке і як це працює 

Чи знали ви, що ароматерапія сприяє покращенню фізичного та емоційного здоров'я? Вона може зменшити тривогу, покращити травлення, зміцнити імунітет, полегшити незначні болі і підняти настрій. 

Але пам'ятайте, що під час використання ефірних олій у домашніх умовах важливо обирати тільки натуральні олії, крім того, правильно та безпечно їх застосувати. 

Про це "Еспресо.Захід" розповіла Ія Білоцерківська, ароматерапевт.

За словами ароматерапевта, зазвичай люди мають лише поверхневе уявлення про ефірні олії. Думають, що їх можна лише вдихати і все. Та насправді, за цим стоїть дещо більше.

"Ефірні олії – це по суті гормональна імунна система рослини, з якої роблять олію. Через те, що ефірні олії універсальний засіб для рослин, люди так само можуть використовувати їх для загальної підтримки здоров'я. 

До слова, я використовую лише натуральні ефірні олії від марки doTERRA, – розповідає Ія. – Загалом, ефірні олії ефективні для використання як зовнішнього, так і внутрішнього. Люди звертаються до ароматерапії за різними запитами: через стан здоров'я, очищення організму або ж відновлення емоційного стану. Через проблеми з імунітетом, травленням, сном чи головними болями тощо".

Для початку, людям, які вирішили спробувати ароматерапію, варто дізнатися більше інформації про ефірні олії: що це таке, як їх використовувати. "У мене на аромакласах, ми говоримо про олії й коштуємо їх: дихаємо, п'ємо з водою, – додає Ія Білоцерківська. –  Насправді, ефірними оліями може користуватися кожен, не обов'язково йти до ароматерапевта. Вдома їх можна вдихати, пити, змащувати тіло, волосся, обличчя. Але тут питання у тому, які саме олії купити, де купити, і з якими знаннями ви будете їх використовувати.

До прикладу, у мене є чимало клієнтів, які через поганий досвід отримали опіки та алергію від олій, які придбали в аптеці".  

Крім того, якщо говорити про натуральні олії, то до складу їхнього входять від 30-и до 3000 тисяч компонентів. І стандартизуються вони вже як ліки. Саме тому, натуральні ефірні олії вартують не 50, 100 чи навіть 200 гривень, і їх не купиш у масмаркеті.

"Їх ціна стартує від 15 доларів і вище. Більшість моноолій, такі як лаванда, м'ята, апельсин та чайне дерево коштують від 15 до 30-40 доларів. Найдорожчими є олії з квітів через те, що їх важко виготовити. Для них потрібно дуже багато сировини, і тому ціна відповідно дорожча,  – додає Ія. – Тривалість виготовлення ефірних олій є доволі важким. Цитрусові олії виготовляють за допомогою холодного віджиму, ще інші – за допомогою дистиляції парою та водою (один зі способів отримання чистих ефірних олій). На неї, до речі, витрачають до 72-х годин. Таку тривалість навіть не проходить парфумерна галузь (обмежується 12-ма годинами). 

До того ж на 15 мілілітрів апельсинової олії потрібно використати 150 апельсинів, а на 5 мілілітрів ефірної олії з троянд –  12 тисяч бутонів, які збирають власноруч".   

Ія Білоцерківська наголошує, що не можна застосовувати олії для дітей віком до двох тижнів, дітям до 6 років внутрішньо та похилого віку людям, адже в натуральній олії висока концентрація. 

"Вистачає в середньому ефірних олій на 3 і більше місці. До прикладу, цитрусові швидко розходяться, бо особисто я додаю їх усюди: дифузор, напої, їжа, просто подихати чи нанести на волосся. Олії, які більш смолисті, тобто більш тягучі, можуть стояти до року, навіть більше.

Загалом, термін придатності натуральних ефірних олій 5 років. Вони повинні бути герметично закритими, і зберігатись у місці, де немає прямих попадань сонячних променів. Від цього пляшка з оліями окислюється".

До слова, за спостереженнями ароматерапевта, найчастіше клієнти обирають саме цитрусові олії, а найбільш популярний набір – лаванда-лимон-м'ята. 

"Є звичайно специфічні аромати, які не всім подобаються. Наприклад, масло нарду. Він пахне як валеріанка. Але водночас є ті, кому цей запах дуже подобається. Тому вибір ефірних олій залежить у першу чергу від смаків людини".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.