"Темно-фіолетові, помаранчеві, рожеві... Є навіть чорні й такі, що змінюють колір" – на Тернопільщині чоловік засадив поле калами

У селі Підгайці, що на Теребовлянщині, Василь Романчак займається цікавою справою – вирощує екзотичні кали. У нього вже близько десятка сортів.

Про те, як почав займатися цією справою Василь Романчак розповів "Еспресо.Захід".

"Я люблю доглядати за квітами й вирощувати їх. – ділиться пан Василь. – Одного разу, близько 10 років тому, вирішив купити кали на ринку в Теребовлі суто для свого квітника. Придбав 10 горщиків. Відтоді з року в рік розмножував їх. Щоразу старався купувати нові сорти". 

На сьогодні у Василя Романчака чотири сотих цих квітів. "Є темно-фіолетові, помаранчеві, рожеві, бордові, білі, жовті й інші. Є навіть чорні та такі, що змінюють колір, – розповідає пан Василь. – Розмножуються кали з цибулини, яка ділиться самостійно на частини. Бажано, аби квітка сама виконувала цей розподіл, не людина, адже є ймовірність пошкодження".

Усі роботи на своїй плантації калів Василь Романчак виконує самотужки. Він розповідає, що під час висаджування квітів додає до них міндобриво, посипає лунку попелом з деревини, а пізніше кожен посаджений кущ можна ще підживити рідкими міндобривами. Цвітуть квіти місяць, деколи півтора. Восени, коли кали відцвітають, кожну цибулину потрібно викопати та зберігати у холодному приміщенні до весни. 

"Навесні, коли посадив картоплю, можна садити вже й кали", – додає пан Василь. 

У Василь Романчака не було на меті заробити на вирощуванні кал. Люди самі запропонували їх придбати, на що він погодився. Одна кала вартує 15-20 гривень, у горщиках – 60 гривень. Крім цього, на плантацію приїжджають люди, щоб не тільки придбати квіти, а й просто сфотографувати їх чи самим сфотографуватися. 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.