Тариф у 10 грн за проїзд у громадському транспорті Львова потрібно скасувати, - Уляна Пак

Депутатка Львівської міськради від "Європейської Солідарності" вважає, що наразі нема можливості проаналізувати критерії, згідно з якими визначалася ціна проїзду.

Про це інформує "Еспресо.Захід".

Уляна Пак повідомила, що сьогодні разом з колегою Оксаною Маруняк вони  зареєстрували проєкт ухвали "Про скасування рішень виконавчого комітету міської ради від 21.05.2021 № 380 та від 21.05.2021 № 38".

Депутатка нагадала, що 21 травня виконавчий комітет ЛМР, який очолює міський голова, збільшив вартість проїзду у громадському транспорті Львова: в електротранспорті – 10-9 грн (в залежності від способу оплати), а в маршрутках – 10 грн.

"Основою для прийняття такого рішення були розрахунки, надані підприємствами, що здійснюють міські пасажирські перевезення. Наразі ми не маємо можливості проаналізувати реальний стан справ. Дані про пасажиропотік, наведені перевізниками, є приблизними через відсутність належної системи обліку, - пояснює Уляна Пак. - Відповідно вони не можуть бути основою для здійснення коригування тарифу. Крім того, аналізуючи постійні скарги мешканців на малу кількість рухомого складу на маршрутах, інформація про коефіцієнт випуску автомобілів на лінію також може не відповідати дійсності".

Читайте також: Якби Садовий і Білий не втручалися, е-квиток уже працював би, – Сергій Журбенко

Щодо електротранспорту, - уточнила депутатка від "Європейської Солідарності", - то ЛКП "Львівелектротранс" наводить інформацію про недостатню компенсацію підприємству за перевезення пільгових категорій населення. Вказану інформацію також перевірити неможливо, оскільки нікому достеменно невідомо скільки пасажирів, які мають право на пільговий проїзд, перевозять тролейбуси та трамваї. Тим паче, компенсація повинна здійснюватися з місцевого бюджету, а не з кишені пересічного пасажира.

Читайте також: Хотіли 14, а стало 10 грн: у Львові "торгуються" за ціну проїзду у маршрутках

Львів’яни справедливо скаржаться, що ціни на проїзд високі, а комфорт громадського транспорту і якість надання послуг не поліпшилися. "До вирішення цієї проблеми потрібно підходити комплексно. Тариф дійсно потребує періодичного коригування, проте воно повинно здійснюватися на основі економічного розрахунку, який ґрунтуватиметься на точних показниках роботи перевізників. До моменту впровадження якісної системи обліку кількості пасажирів, яких перевозить громадський транспорт – таке економічне обґрунтування здійснити неможливо", - вважає Уляна Пак.

Після того, як у міському транспорті буде впроваджено автоматизовану систему оплати вартості за проїзд (електронний квиток) та контроль за повнотою сплати вартості поїздки, профільні виконавчі органи зможуть здійснити реальний обрахунок вартості проїзду одного пасажира, що дасть змогу впровадити економічно обґрунтований тариф, складовими якого будуть кошти на розвиток транспортної інфраструктури, зокрема покращення якості наданих послуг та оновлення рухомого складу, - резюмує депутатка Львівської міської ради.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.