Священник ПЦУ з Волині пояснив, чому відвідував Павла Лебедя, й заявив, що "люди читають ср***ю" 

Волинський священник, який напередодні оприлюднив фото Павлом Лебедем, який перебуває під домашнім арештом, пояснив, що відвідував для примирення через особистий конфлікт, а не від ПЦУ

Про це священник з Нововолинська  Віктор Мартиненко написав на своїй сторінці у фейсбук.

"Не знаю, писати то, чи ні. Чесно не знаю. Бо люди читають сракою. Сракою люди читають! Тож для тих, хто прочитав мій попередній допис не розумом, а сракою, розтолкую по пунктах, – написав він. –  У першому реченні вчорашнього посту, я написав, що мав, маю і матиму різні погляди з митр. Павлом Лебедем, рекомим Паша Мерседес. Ніде  і ніяк я не сказав, що солідаризуюся або виправдовую його слова чи вчинки. Також я не сказав що міняю своє ставлення до тих слів чи вчинків".

Як пояснив Віктор Мартиненко, свого часу він мав особистий конфлікт з митрополитом Павлом, який виходив у публічну площину, дійшло навіть до прокльонів.

"Тож моя християнська совість спонукала зустрітися з людиною особисто, для взаємного християнського примирення. Вважаю, що маю на це право, попри чисельні гнівні коментарі та відписки у фб. Я зробив це не від ПЦУ, Ставропігії, батьківського комітету, ОСББ, чи садового товариства. Я як людина прийшов примиритися з іншою людиною, з якою був у особистому, та навіть публічному конфлікті", – написав він, додавши, що заповідь Христова наказує відвідувати ув'язнених, а обов'язок священник іти навіть до довічно ув'язнених серійних вбивць. 

Священник згадав також, що свого часу святитель Іоанн Павло II, відвідав у тюрмі Мехмета Агджу, який у нього стріляв і мало не вбив.

Під першим дописом з фото, де Віктор Мартиненко стоїть поруч з митрополитом Павлом у білих домашніх капцях, з’явилось багато коментарів щодо розкішного інтер’єру та самих капців.

"Інтер'єри його хати – то інтер'єри його хати, а не моєї. Я за них відповідальності не несу, і немає чого писати свої враження про них у мене в коментарях. Мені пропонували не роззуватися, але я хлопець простий, звик у хаті роззуватися, тож зняв чоботи і мені запропонували капці, які всім так сподобалися)” – каже Мартиненко та запевняє, що поїхав до митрополита, який перебуває під домашнім арештом не заради хайпу.

"Для тих, кого то вельми зачепило. Скажу вам, я відвідував свого часу ще й іншого митрополита. З ним я не мав особистого конфлікту, а такий, –  скажімо, історично-світоглядний. То був митрополит, бувший Київський. Я взяв у нього благословення. І мав того дня такий само мир на душі, як вчора, – поділився священник. – Багато, хто зреклися того, хто вивів їх у люди та дав життя,  і дорікають мені, що я відвідав того, хто мене проклинав?.. Підіть післязавтра, – є нагода – привітайте з іменинами і теж сфоткайтесь на фб. Слабо?)". 

Що відомо про провадження проти Паші Мерседеса

Співробітники Служби безпеки України 1 квітня вручили Паші Мерседесу підозру за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань) та ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників). Після того у розташованій неподалік від Києва резиденції митрополита розпочався обшук. СБУ оприлюднила перехоплені розмови митрополита, у яких Павло Лебідь радів через те, що у Херсоні майоріють російські прапори. Також він закликав молитись за патріарха РПЦ Кирила й усіляко виправдовував агресію РФ.

Шевченківський районний суд міста Києва за підсумками проведення закритого засідання у справі митрополита церкви Московського патріархату Павла (Петра Лебедя) виніс рішення про його домашній арешт у цілодобовому режимі. 

29 травня митрополиту Української православної церкви Московського патріархату, екснаміснику Києво-Печерської лаври Павлу до 1 липня продовжили домашній арешт.

13 липня СБУ викрила нові факти протиправної діяльності настоятеля Києво-Печерської лаври митрополита Павла Лебедя. 

14 липня Солом'янський суд Києва ухвалив змінити запобіжний захід для митрополита УПЦ МП Павла Лебедя, якого підозрюють за двома кримінальними статтями, з цілодобового домашнього арешту на утримування під вартою до 14 серпня з можливістю внести заставу у понад 33 млн грн.

7 серпня адвокат заявив, що митрополита звільнили з-під варти під заставу в 33 мільйони гривень.  

Пізніше, 9 серпня, СБУ повідомила, що вид запобіжного заходу – застава за митрополита УПЦ Московського патріархату Павла Лебедя, на псевдо Паша Мерседес, не вплине на справедливий розгляд справи.

Солом'янський районний суд 11 серпня продовжив строк дії обов'язків для митрополита УПЦ Павла (Лебедя)