Як виростити свіжу весняну зелень на балконі

Навесні особливо хочеться додати до свого раціону свіжої соковитої зелені. І це зовсім не складно – виростити її самостійно просто вдома, на власному балконі

Вирощування зелені вдома – це хороше хобі для ментального відпочинку. Адже робота із рослинами та землею, як відомо, чудово допомагає розвантажити голову та відпочити від робочої напруги. "Еспресо.Захід" розповідає, яку зелень найкраще та найлегше вирощувати вдома.

Яку зелень обрати для міні-городу на балконі чи підвіконні

Оскільки простір балкону чи підвіконня зовсім не є великим, варто обирати ті рослини, які мають невеликий розмір. До того ж дрібна зелень швидко проростає, тому результати своє праці можна буде побачити вже за тиждень-два, а з дечим і швидше.

Отож, найкраще для вашого міні-городу пасуватимуть зелена цибулька, кріп, петрушка, базилік та м'ята. Також можна взятися до вирощування салату і шпинату. Окрім того, вдома доволі просто і зручно можна вирощувати різноманітний мікрогрін.

Коли ви обрали, що саме хочете посадити, необхідно підготувати мінімальний набір домашнього садівника, як от горщики або балконні ящики із ґрунтом і насіння, а також ретельно вивчити, як саме садити ваших рослинних обранців. І як за ними доглядати. 

Фото: Freepik

Як посадити зелену цибулю

Зелену цибульку можна вирощувати не лише у ґрунті, але й у воді. Якщо ви вирішили обрати спосіб із водою, тут важливо, аби цибулина торкалась до неї лише нижньою частиною корінців – щоб не зігнила та не створювала неприємного запаху. Також воду необхідно щоденно змінювати.

Якщо ви вирощуватимете свою зелену цибулю у ґрунті, варто зробити так: візьміть ґрунт і покладіть його в горщик, тоді щільно одна до одної посадіть цибулю, потримайте кілька днів у тіні, а потім виставте на світло і помірно поливайте щодня.

Як посадити кріп

Куплене насіння промийте та покладіть на мокрий паперовий рушник на 1-2 дні. Тоді підготуйте горщик із ґрунтом, насіння висійте на глибину до 1,5 см, аби йому було комфортно проростати. Засипте зверху землею та злегка примніть. Акуратно полийте, проте вміру, тут також важливо, щоб ваш горщик мав у дні отвори для виходу зайвої води. 

Коли вже кріп посіяний та политий, його добре накрити плівкою до того моменту, як з'являться перші паростки – після цього плівку зніміть. Пам'ятайте, що ця зелень потребує тепла і світла.

Як посадити петрушку

Петрушку, як і кріп, необхідно перед сіянням вимочити у воді, або ж залишити у мокрому паперовому рушнику чи марлі та не забувати підтримувати вологу. 

У ґрунт насіння варто висівати невеличкими купками, між якими треба зробити проміжки, аби майбутні кущики мали достатньо місця. На відміну від кропу петрушку не потрібно затягувати плівкою, проте на кілька днів варто залишити горщик зі свіжо посіяним насінням у темному місці і не забувати рясно поливати. А як з'являться пагінці, виставте її на свіже повітря й світло. 

Фото: Freepik

Як посадити базилік

Для базиліку дуже важливо зробити на дні горщика, під ґрунтом, хороший дренаж. Для цього підійдуть різноманітні невеликі камінці, які потрібно викласти шаром до 3 см. А вже тоді засипати ґрунт.

Насіння базиліку вимочіть упродовж 10 годин, тоді трохи просушіть, залишаючи на злегка вологій тканині. Ґрунт перед висіванням необхідно зволожити. А тоді садити насіння на відстані 5-8 см. І не забувати поливати.

Як посадити м'яту

Перед тим, як висіяти м'яту, добре підготуйте для неї простір. На дно горщика обов'язково покладіть 1-2 см дренажу, засипте його ґрунтом. Висійте насіння м'яти на глибину до 1 см та полийте. Поливайте регулярно, доки вона не зійде.

Коли ж нарешті з'являться перші паростки, стежте за тим, аби ґрунт також не пересихав. До того ж, якщо у вас вдома сухо, молоді листочки варто періодично оприскувати із пульверизатора.