У Львові воїни, які втратили зір на війні, "побачили" експонати музею за допомогою тактильних зображень
Львівський історичний музей за підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА в межах Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2021 – 2025 роки продовжує реалізацію музейно-інклюзивного проєкту "Побачити небачене"
Про це повідомляє Львівська ОВА, передає "Еспресо.Захід".
6 років в Україні працює програма реабілітації для військових, що втратили зір на війні, яку розробили фахівці ГС "Сучасний погляд". В лютому на Львівщині розпочався курс комплексної реабілітації для ветеранів із втратою зору та членів їх сімей.
Днями наші воїни, котрі втратили зір на війні, за допомогою тактильних зображень, доповнених описами шрифтом Брайля та qr-кодами з тифлокоментуванням здійснили "мандрівку" локаціями Музею та дослідили ключові пам'ятки з фондових збірок.
"Основну увагу отримала Массарівська кам’яниця – саме тут відбувався захід. А найбільше емоцій викликало те, що відшукали на зображенні своє точне розташування по вікнах на фасаді", – розповідають у музеї.
Нещодавно із цими зображеннями також ознайомилися учні Львівської школи-інтернату № 100, а тепер – ветерани російсько-української війни.
"Військовослужбовці, члени їх родин, рідні загиблих Героїв мають відчувати підтримку на кожному кроці, у тому числі і від установ та працівників галузі культури. Дякуємо керівництву і науковим співробітникам Львівського історичного музею за організацію таких заходів. Ми ж у свою чергу й надалі сприятимемо реалізації мистецьких, музейних, просвітницьких проєктів, максимально пристосованих до потреб людей з інвалідністю, а також для наших захисників, ветеранів, членів їх сімей та сімей тих, хто віддав життя, захищаючи, Україну", – зазначає директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій ОВА Ірина Гаврилюк.
- Нагадаємо, львів’яни організували унікальну серію таборів для незрячих дітей
- Актуальне
- Важливе