У Буковелі удвічі зросли виторги після перевірок касових апаратів

У курортному Буковелі виторг у грудні минулого року зріс у 2,3 раза порівняно до листопада того ж року – із 258,9 до 601,3 млн гривень

Про це повідомляє ДПС в Івано-Франківській області, передає "Еспресо.Захід".

У податковій пояснюють таку ситуацію значним зростанням кількості зареєстрованих бізнесом касових апаратів. Загалом, за минулий рік усі суб’єкти господарювання із території Буковеля показали 4,6 мільярда гривень виторгу.

Варто нагадати, що відповідальність суб’єктів господарювання за відсутність ведення фіскалізації готівкових розрахунків, або ведення її з порушеннями відновилася із жовтня 2023 року.

"Ще заздалегідь до відновлення відповідальності за порушення підприємцями фіскальної дисципліни податкові інспектори ГУ ДПС відвідали практично кожного підприємця області, в т.ч. в курортних зонах, та роз’яснили основні норми законодавства, зміни, які відбулися в ньому, та за потреби надали практичну допомогу щодо встановлення та реєстрації касових апаратів. Основне, що ми намагалися донести під час таких заходів до платників - це те, що податкова служба насамперед не каральний орган, а партнер для сумлінних платників, який готовий їм допомагати та надавати консультаційну підтримку, а запровадження обов’язкової фіскалізації готівкових операцій - це не тиск на суб’єктів господарювання, а перехід на європейські стандарти, які забезпечують фінансову прозорість бізнесу та сприяють зменшенню податкових порушень", – пояснює начальник ГУ ДПС в Івано-Франківській області Ірина Столярик.

Також на думку представників податкової, на зменшення кількості податкових порушень ефективно вплинула і контрольно-перевірочна робота, яку проводять працівники служби на Франківщині.

За результатами проведених минулоріч та у січні 2024 року перевірок, податківці донарахували підприємцям Буковелю понад 5 мільйонів гривень штрафних санкцій за недотримання ними норм законодавства, виявили 6 випадків здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації та ще 10 фактів торгівлі алкогольними та тютюновими виробами без відповідних ліцензій.

"Відтак спільно з працівниками Нацполіції з незаконного обігу вилучено підакцизну продукцію на суму 30,4 тисячі гривень. Також податківці зафіксували 5 випадків недотримання підприємцями норм трудового законодавства, а саме неофіційне працевлаштування найманих працівників", додають у ДПС.