Історія врятованих тварин із притулку на Київщині: львівська "Домівка" лікує кіз та бичка Коржика

Львівська "Домівка врятованих тварин" лікує кіз, поросят, маленького бичка та собак, які перебували у жахливих умовах притулку в селі Білогородка на Київщині

Про стан тварин і ситуацію в притулку на Київщині "Еспресо.Захід" поговорили із керівником "Домівки врятованих тварин" Орестом Залипським.

До цього притулку потрапляло чимало тварин зі сходу та півдня країни, їх рятували від обстрілів окупантів, проте залишили напризволяще вже на більш безпечній території. Розголос ситуації почався кілька тижнів тому в соцмережах. 

"Насправді всі зоозахисники в Україні знають, що відбувається в цьому притулку. Про це активно всі говорили в соціальних мережах, але, на жаль, тільки там. Когось намагались десь забрати, кілька собак забрали. Але свійських тварин, яких там жерли собаки, ніхто не забирав, посилаючись на те, що їх нікому не віддають", – розповідає Орест Залипський.

Голодні собаки, кози, коні та поросята без води і їжі, трупи померлих або загризених тварин – таку картину працівники "Домівки" застали, коли прибули у притулок в Білогородці. За своїм першим виїздом вони змогли забрати 22 кози, які перебували у жахливому стані, двох із них врятувати не вдалося.

"Пройшло два тижні, як ми забрали перших кіз, на початку лютого. Із тих 22 кіз дві загинули. Одна мала загноєння матки, вона там народила в холоді й ніхто не дивився за нею. Друга коза взагалі померла дуже дивним способом. Кажуть, що приїжджали якісь ветеринари та пробували рятувати тих кіз. Її просто втопили, заливали водою і ця вода потрапила в легені. Розтин показав, що легені зігнили", – говорить керівник "Домівки".

За той час ситуація не змінилась, тому довелося їхати вдруге. За другою поїздкою зоозахисники змогли забрати ще 38 кіз, маленьких в'єтнамських поросят, двох собак і бичка Коржика, який тепер не минає можливості випити якомога більше води.

"Вони не дбали про цих тварин зовсім. Вони всі хворі. Кози – це дуже ніжні тварини, треба мати до кожної підхід. Якщо коза починає хворіти на щось одне, тоді включається по повній усе інше. А там, якщо привозили нових тварин, їх ніхто не карантинував, не вакцинував, їх пускали в загальне стадо. Так і розмножувалася інфекція в цьому притулку. Тому тварини гинули й у них назбирувалася така кількість інфекцій", – пояснює Орест Залипський.

Усі тварини, яких зараз виходжують у шелтері, перебуватимуть на карантині близько двох місяців. Вони вже п'ють необхідні ліки, зокрема антибіотики, отримують достатню кількість їжі та води. Через холод багато кіз захворіли на пневмонію. Щобільше, понад 20 із них чекають на малюків, тож поголів'я кіз у "Домівці" лише зростатиме. Проте після карантину всі тварини матимуть належні умови: навесні вони оселяться у новій локації притулку, яка розгорнулася на території 14 гектарів і має чимало простору для випасання та вільного життя чотириногих. 

Разом із козами туди ж переїде і бичок Коржик. Він вже звик до нової домівки, але зовсім не хоче залишатися без своїх друзів, тому мешкає разом із козами й легко йде на контакт з усіма працівниками шелтеру.

Тим часом на Київщині досі залишається ще частина тварин, яких потрібно забрати.

"Там ще залишалися 10 кіз, віслюк і собаки. І коні. Ми будемо намагатись, пробувати їх ще забрати. Звичайно, на них потрібно місце, десь розмістити, дати їм належний догляд. Ми просто не можемо забрати їх абикуди й не знати потім, що з ними робити, – каже пан Орест. – Зрозуміло, що цей притулок більше існувати не буде, він втратив свою репутацію. Це не то, щоб якийсь був маленький скандал. Це знущання з тварин, тому цей притулок не має більше існувати. І всі мають докласти максимум зусиль, щоб його не існувало".

За його словами, вже було багато звернень до правоохоронних органів щодо цієї ситуації, тому зараз важливо довести цю справу до кінця, аби ніхто більше не дозволяв собі такого ставлення до тварин.





Фото: Андріана Стахів