Смерть мобілізованого після епілептичного нападу на Львівщині: спецпрокуратура перевіряє законність призову

По дорозі в навчальний центр у військовозобов’язаного стався епілептичний напад, чоловік загинув. Спецпрокуратура перевіряє законність призову та перевищення повноважень працівників ТЦК

Про це повідомили на сторінці Закарпатського ОТЦК та СП, передає "Еспресо.Захід". 

"Висловлюємо співчуття родині та близьким. Сталась трагедія. По дорозі в навчальний центр у військовозобов’язаного стався епілептичний напад", – йдеться у повідомленні. 

Військовозобов’язаному надавали  першу домедичну допомогу, однак врятувати його не вдалося

У ТЦК кажуть, що офіцер, який супроводжував чоловіка, надав першу домедичну допомогу та викликав швидку, однак медики не встигли врятувати його.

Наразі за даним фактом призначили службову перевірку.

Омбудсмен Дмитро Лубінець відреагував на інцидент, заявивши, що відкрив провадження щодо ймовірного порушення прав людини

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що чоловік, згідно з довідкою ВЛК, був визнаний придатним до військової служби. 

"Наразі щодо ймовірного порушення прав людини я відкрив провадження. Ця ситуація надалі перебуватиме на моєму особистому контролі. Також мої Представники у Закарпатській і Львівській областях працюватимуть, аби дізнатися всі обставини", – зазначив він. 

Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону зареєструвала кримінальне провадження за перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень

Закарпатська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону зареєструвала кримінальне провадження за фактом смерті мобілізованого по дорозі до навчального центру у Закарпатській області. У дописі додають, що інцидент стався 23 квітня на Львівщині.

"Попередня правова кваліфікація ч. 5 ст. 426-1 ККУ – перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень. Наразі перевіряється факт можливого незаконного призову громадянина та ймовірної причетності до трагедії службовців Ужгородського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки", – заявили прокурори. 

Відомо, що санкція статті передбачає від 8 до 12 років позбавлення волі.

Примітка: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Скандальні інциденти з ТЦК

Раніше у мережі оприлюднили відео, на якому дівчина зі Львова заявила, що її хлопця силоміць відвезли до Мукачівського ТЦК і утримували там. При цьому, повістку його не вручали. Через якийсь час, за її словами, хлопця відвезли до кордону зі Словаччиною, де його затримали прикордонники. Зараз його обвинувачують у незаконній спробі незаконного перетину кордону.

У мережі оприлюднили відео, як на Закарпатті, ймовірно, працівники ТЦК намагалися "запакувати" чоловіки до буса. Також повідомлялося, що у Львові кілька представників ТЦК спіймали чоловіка, який втікав від них, а тоді затягнули у бус.

В Ужгороді жінки накинулися на представників територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), щоб врятувати чоловіка від мобілізації.

Тоді як поблизу села Чорногузи, під час здійснення заходів оповіщення на військовослужбовця Вижницького районного ТЦК та СП напала група цивільних осіб. Військовий здійснив постріли у землю.