"Сучасні музеї повинні відходити від застарілих стереотипів", – директор "Дому Франка" Богдан Тихолоз

Сучасним музеям потрібно використовувати людську активність, а не просто просити грошей.

Про це зазначив на форумі "Via Carpatia" під час дискусійної  панелі "Коріння. Збереження культурної спадщини" директор львівського музею Івана Франка Богдан Тихолоз, повідомляє "Еспресо.Захід". 
 

Директор дому Франка вважає, що сучасним музеям варто відходити  від застарілих стереотипів.

"Музеї, всупереч стереотипам, – це не тихі, повільні, понурі й нудні місця, де все припадає порохом і суворі доглядачі стежать, щоб ніхто нічого не рухав руками. Насправді музеї – це лабораторії, це місця експериментів. І, коли ми говоримо про капітал свободи, то це передовсім символічний капітал і музеї – це хаби символічного капіталу. Цей символічний капітал стоїть на персональній людській активності. 

Якщо Іван Франко – великий український "енерджайзер" – мав у собі такий колосальний капітал, який і досі дає свої дивіденди, то ми маємо правильно його інвестувати й робити так, щоб він давав нам бодай символічні прибутки. Музеї мусять самоусвідомити власну місію в сучасному світі, не на маргінесі суспільних процесів, а в самому центрі. Бо коли будь-хто з нас мандрує світом, поїв смачної їжі, подивився на краєвиди, він хоче отримати додаткову вартість – хоче відчути якість життя. Музеї – це ті місця, де ви цю якість життя здатні відчути", – підсумував Тихолоз.

Під час панелі "Коріння. Збереження культурної спадщини" її учасники обговорили значення в розбудові незалежності збереження культурної спадщини, тяглості; небезпеки спотворення історії і як збереження культурної спадщини цьому здатне запобігти; занепад музеїв під час совєцького періоду; історії збереження-відновлення музеїв, а також нові музеї, нові принципи музеєфікації, музеї "складної історії".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу Facebook-сторінку