Стихійне сміттєзвалище загрожує екології Львівщини: місцеві вимагають від влади діяти

На природне торфовище між Білогорщею і Рясним продовжують масово звозити сміття.

Як розповіла "Еспресо.Захід" мешканка Білогорщі Наталія Кузьма, у них систематично виявляють такі незаконні сміттєзвалища.

"Проблема в тому, що забруднюється територія, яка є внесена у список природоохоронних об'єктів Львівщини. Тобто забруднюється наша з вами екологія. Це вже майже готовий заказник. Місцеві хочуть пришвидшити його повноцінне створення. Домогтися відповідного рішення ЛМР про встановлення меж цього заказника і про безпосередню відповідальність. Є варіант, що відповідати за нього буде департамент містобудування або, можливо, ЛКП "Зелений Львів". Якщо буде хтось конкретний, хто нестиме відповідальність, то зможемо разом з працівниками того чи іншого підприємства очистити територію від сміття. Адже самостійно прибрати такі обсяги сміття ми не можемо", – сказала Наталія Кузьма.

Читайте також: Біля Львова утворили стихійне сміттєзвалище. Фото

Вона додала, що мешканці постійно моніторять ситуацію.

"Коли хтось бачить нове сміття, то відразу робимо фотографії і скидаємо по всіх можливих групах. Чергувати по ночах ніхто не буде. На жаль, спрацьовує "теорія розбитих вікон". Коли є одне розбите вікно, то туди вже легше кидати сміття. За тим принципом і звозять нове сміття. Все воно базується на безвідповідальності і відчутті безкарності", – додала Наталія Кузьма.

Як повідомляють в ЛМР, на розгляд сесії ЛМР найближчим часом планують винести дві ухвали - щодо встановлення меж території природно-заповідного фонду для збереження ландшафтного заказника місцевого значення "Торфовище Білогорща" та вжиття заходів задля недопущення нераціонального використання його території.

Довідково. Торфовище Білогорща – ландшафтний заказник місцевого значення в Україні. Розташований у Залізничному районі міста Львова, на північних околицях мікрорайонів Білогорща і Левандівка, на землях Львівської міської ради та (частково) Зимноводівської сільської ради. Його площа становить 92 га. Статус присвоєно згідно з рішенням сесії Львівської облради за жовтень 2019 року. Створений з метою збереження унікальних торфово-болотних природних комплексів у верхів'ях Білогірського потоку (права притока річки Зимна Вода) з найглибшим у регіоні заляганням покладів торфу. Через територію заказника проходить Головний європейський вододіл.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.