"Статус особливого партнерства поза межами НАТО не є панацеєю", − директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик

"Нам треба чітко сформувати, чого ми хочемо – чи це членство в НАТО, чи статус особливого партнерства поза межами НАТО. Ці речі можуть суперечити одна одній, оскільки НАТО може зняти питання членства України як таке, якщо ми будемо мати цей статус. Тому тут важливе формулювання наших дій: якщо ми кажемо про статус особливого партнерства як крок на шляху до членства, то це вже інша розмова. Треба вести щодо цього перемовини з американцями, чи вони готові на такі кроки, і чи нам це буде вигідно".

Про це заявив директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик у прямому ефірі програми "Підсумки з Анною Валевською", передає "Еспресо.Захід".

 

Дубовик зауважив, що статус особливого партнерства поза межами НАТО не є панацеєю: в якихось країнах він працював, у якихось – ні. Наприклад, в Афганістані статус не спрацював: протягом 20 років війська США надавали військову допомогу й урешті покинули територію. Також колись угоди щодо такого статусу укладали з Таїландом, Аргентиною чи Австралією, проте далеко не всі з них мають від Сполучених Штатів ґрунтовну безпекову допомогу.
"Умови статусу особливого партнерства НАТО треба чітко обговорювати й до нього додавати вимоги, які необхідні саме Україні", − підсумував він.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку