Чим обурювалися в соцмережах цього тижня: плакат із закликом до Путіна "розібратися з Україною" на протестах у Польщі та сміття у Львові

Протягом тижня в соцмережах точилися розмови про засміченість Львова, проблеми з паркуванням і скандальний плакат із закликами до Путіна під час протестів у Польщі

"Еспресо.Захід" розповість про найцікавіші теми, які обговорювали користувачі в соцмережах цього тижня.

Львів і його сміття

Новий тиждень приніс нові теми для обговорення у соцмережах. Цього разу мешканці Львова обурювалися кількістю сміття на вулицях. Так, наприклад 23 лютого, на гарячій лінії міста з'явилося повідомлення про засмічення біля входу в парк Архангела Михаїла, що на вулиці Стрийській. На фото було видно гору розкиданого сміття біля автівок.

Інші мешканці не надто підтримали автора повідомлення, зазначивши, що смітять на місці якраз люди, які там живуть, а тому свої проблеми мають вирішувати самотужки.

Адміністратор гарячої лінії зазначив, що повідомлення передали на розгляд до  Галицької райадміністрації, однак наразі про результати не інформували.

Попри те, це не єдине повідомлення про сміття, яке з'являлося на гарячій лінії цього тижня.

Львів'янка Галина поскаржилась на безлад у центрі міста - відразу за Оперним театром. Інші учасники групи активно підтримали обговорення засміченості й наголосили, що причиною безладу стали безхатченки, які вже два роки "відпочивають" на цьому місці.

Не обійшлося й без жартів. Зокрема, один із користувачів заявив, що це громадський простір, або "лаунж-зона, де можна присісти й насолодитися культурою міста", а інший додав, що засмічена місцевість - "це залишок соціалізму у Львові й пам'ятка для наступних поколінь".

Урешті адміністратор групи повідомив, що територію прибрали, а через місцевих безхатьків у райадміністрації скерували листи в управління поліції та управління безпеки міста.

Паркування, пішоходи та рожеві окуляри

Ще однією тригерною темою для мешканців міста стало паркування машин. Учасник групи "Гаряча лінія" Анатолій опублікував фото автівок на вулиці Романчука, припаркованих у пішохідній зоні, які перекривають можливість проходу. До слова, навпроти цієї зони розташоване Личаківське районне управління поліції, що додає іронії ситуації, адже попри таке сусідство на проблему ніхто не реагує.

Своєю чергою інші користувачі підтримали автора, а дехто додав свої репліки щодо паркування у місті. Львів'янка Вікторія зауважила, що таку ж ситуацію помітила на вулиці Виговського, де водії організували парковку в пішохідній зоні.

"Машин 20 - є і вантажівки. У поліції їх просто не помічають, мабуть, патрулюють у рожевих окулярах", - пише жінка.

У підсумку в управлінні безпеки Львівської міськради відреагували на звернення і, як зазначили на Гарячій лінії Львова, власників зафіксованих транспортних засобів притягнули до адміністративної відповідальності.

"Путін, введи війська" по-польськи - провокація під час протестів фермерів

20 лютого у Польщі тривали протести фермерів. Понад 100 тракторів перекрили дорогу біля з’їзду з автостради А1 у селі Ґожичкі біля кордону з Чехією. На одній із машин учасник акції вивісив прапор СРСР і плакат зі словами "Путін, розберися з Україною, Брюсселем та нашими урядовцями".

Фото цього напису облетіло мережу й викликало бурхливу реакцію українців: від  радикальних закликів бойкотувати польські товари та "бити писки" провокаторам і до стриманіших реакцій із порадами не узагальнювати та вказуванням на "почерк кремлівських агентів" у цій провокації.

Польські правоохоронці наголосили, що не допустять порушення закону й розпалювання ненависті, а поліція порушила кримінальну справу стосовно чоловіка, який вийшов зі скандальним плакатом. 

Згодом виявилося, що  щонайменше два "фермери", які вийшли на блокаду кордону з лозунгами про Путіна, - проросійські політики. Так, "борець із нацизмом" Петро Панасюк є в базі "Миротворця", а екскандидат від радикальної партії "Конфедерація" Томаш Бучек не є фермером, але підтримує протест і закликає всіх до нього долучатися.

Скандальний банер правоохоронці зняли на відео. Учаснику протесту, який показав цей плакат, скерують повідомлення про пропаганду тоталітарного державного устрою.

Речник міністерства закордонних справ Польщі Павел Вронський заявив, що "антиукраїнські тиради з вихвалянням Путіна" могли організувати проросійські агенти чи "корисні ідіоти".

Генеральна консулка Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч також відреагувала на блокаду польськими протестувальниками кордону з Україною. У соцмережі вона поширила звернення, в якому, зокрема, попросила пробачення в українських друзів і наголосила, що "справжній поляк ніколи не вдарить ножем у спину своїх сусідів, які борються за свободу".