"Що він меле?" На допис Олега Шміда про автомобілі відреагувала громадськість Львова

Директор ЛКП "Інститут просторового розвитку" Олег Шмід потрапив у скандал через фразу про те, що в європейських містах, автомобіль – це "результат заможності, а не потреби в щоденному пересуванні".

Олег Шмід написав у коментарі на Facebook:

"В європейських містах автомобілі не використовують у тих цілях, в яких використовують у нас. Люди можуть мати три автомобілі і їздити на робочу чи на навчання на велосипедах. Автомобіль у них – це результат заможності, а не потреби в щоденному пересуванні. Кожен цінить свій особистий простір і має автомобіль: наприклад, батько, мати й донька. Але батько їде на роботу громадським транспортом, донька – велосипедом, а мати взагалі лишається, чи мандрує по району пішки".

Читайте також: "Інститут просторового розвитку" чи контора "Рога і копита"?

Першим цю провокативну тезу зауважив польський активіст і журналіст Томаш Баарт-​Бартецький, передає "Еспресо.Захід".

"Річ у тому, що пан Шмід переплутав ЄС із СРСР. Саме в комунізмі автомобіль був визначальним фактором становища та багатства, на Заході це звичайна корисна річ. Міфом також є думка про те, що європейська сім'я має три машини, якими ніхто не користується.  Німці й інші нації Європи занадто економні, щоб дозволити собі на автомобіль-пам’ятник. Живучи в Німеччині, я платив 2500 євро на рік за страховку та податок, за автомобіль з 3-літровим двигуном, але я їздив ним щодня", – написав Томаш Баарт-​Бартецький.

До обговорення цієї теми активно долучилася громадськість Львова.

Зокрема, транспортний експерт і голова ГО "За якісний транспорт" Святослав Товстига написав: "Що він меле? Сказав не я, але чомусь соромно мені. Ну як так можна вузько мислити?"

Народна депутатка України Софія Федина зауважила, що саме за кордоном "у більшості авто – засіб для роботи, а без авто, буває, ти взагалі не маєш як доїхати в потрібне місце".

Колишній голова юстиції Львівщини, а тепер журналіст Ярослав Жукровський узагалі відзначив, що йому прикро за наших чиновник, бо вони "настільки обмежені".

Львів’янин Андрій Карп'як написав, що "це стандартна поведінка совкових пристосуванців". 

"Сьогодні модно казати, що то європейські принципи, завтра казатимуть, що то Китай, а в голові у них СРСР. Сумно, що навколо нього так багацько людей мого віку з тим самим совком в голові", – зауважив Андрій Карп'як.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.