Що робити, якщо в медичному закладі немає безплатних вакцин. Розповіли у МОЗ

В умовах війни важливо вчасно вакцинувати дітей та дорослих від інфекційних хвороб, а також надолужити пропущені щеплення, як тільки це стане можливим. В Україні обов'язкові щеплення проводять  згідно з Національним календарем профілактичних щеплень

Про це нагадали в Міністерстві охорони здоров'я, передає "Еспресо.Захід".

Внутрішньо переміщені українці можуть отримати щеплення або вакцинувати своїх дітей у тих населених пунктах, де вони зараз перебувають. Для цього слід звернутися в будь-який державний медичний заклад, в якому надають первинну медичну допомогу. Підписувати декларацію при цьому не потрібно.

Наразі у всіх відносно безпечних регіонах України всі необхідні вакцини повинні бути в наявності. Якщо пацієнту повідомили, що таких препаратів немає, у МОЗ радять звернутися до керівника медзакладу. А якщо той не зможе надати необхідної інформації, – в обласний департамент охорони здоров'я. Сконтактуватися з Департаментом ОЗ ЛОДА можна за номером телефону: (032)276-45-92 або написавши лист на електронну адресу lcoz@mail.lviv.ua. Контакти профільних департаментів в інших областях – за цим посиланням.

Якщо не вдасться владнати ситуації на місці, у відомстві радять телефонувати до контакт-центру МОЗу за номером телефону: 0 800 60 20 19.

Від яких інфекцій та коли необхідно зробити щеплення?

Імунізацію проти низки захворювань можна проводити комбінованими вакцинами. Це дозволяє зменшити кількість ін'єкцій та візитів до поліклініки.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал