Що робити тим, хто вчасно не отримав третього щеплення від COVID-19. Пояснюють медики

Бустерну дозу вакцини проти коронавірусної інфекції в Україні вводять через 6-9 місяців після завершення базового курсу вакцинації. Втім, якщо людина не зробила щеплення в рекомендований термін, може отримати його за першої ж можливості. Сертифікат про вакцинацію за таких умов також буде доступний

У цьому запевнили експерти Центру громадського здоров'я, передає "Еспресо.Захід". 

Водночас фахівці закликають вкладатися в часові рамки. По-перше, вчасне посилення імунного захисту хоч і не захистить на 100% від захворювання, але вакцинована людина навіть якщо й захворіє, то швидше за все безсимптомно. Вакциновані, як наголошують у ЦГЗ, вкрай рідко потрапляють до лікарень з COVID-19 і не помирають від ускладнень цього захворювання. Особливо актуально це зараз, перед початком осінньо-зимового періоду, коли традиційно зростають темпи поширення вірусних захворювань, що передаються повітряно-крапельним шляхом, а також в умовах війни, коли кожен важкий випадок і кожен випадок затяжного  COVID-19 створює додаткове навантаження на лікарів, які й так працюють на межі своїх можливостей.

По-друге, якщо людина отримала бустерну дозу вакцини із запізненням, у неї можуть виникнути проблеми із визнанням сертифіката про вакцинацію за кордоном. Медична спільнота занепокоєна зростанням захворюваності на коронавірус, зокрема в Європейському регіоні, що спостерігається протягом останніх п'яти тижнів.

Для порівняння, в Польщі, де перебуває зараз найбільша кількість біженців з України, третьою дозою щепилося вже 12 млн людей. В Україні – лише 724,5 тисячі.

Вакцинуватися можна однією з двох вакцин – Cominarty від Pfizer або CoronaVac. Дізнатися адресу пункту щеплення можна за номером 16-77 або перейшовши за цим посиланням.  

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.