Що обговорювали цього тижня в соцмережах: звільнення Залужного, капелани в школах та зниклі альпіністи
Цього тижня в у львівських соцмережах найпопулярнішими темами серед користувачів інтернету стали новини про кадрові перестановки в ЗСУ та священника в школі Тернополя
"Еспресо.Захід" розповість про найактуальніше, що було у фокусі обговорень у соцмережах цього тижня.
Капеланство, школи та "задні" числа
Про те, що на базі однієї зі шкіл Тернополя працюватиме капелан "Суспільне" повідомило ще 31 січня, однак обговорення не вщухають і досі. Новина про священника в школі сколихнула користувачів мережі, зокрема й породила бурхливі суперечки та, традиційно, поділила людей на два табори: "за" і "проти" релігійних занять у школі.
Так журналісти опублікували репортаж, де розповіли, що отець Роман Підгайний стане духовним наставником учнів та вчителів загальноосвітньої школи №11, зокрема освітній заклад став першим у Тернополі, де таке практикують. У шкільній програмі на цей рік капеланство в школі не передбачене, але діти мають позакласний урок катехизму в храмі.
Заступниця начальниці Тернопільського міського управління освіти Ірина Сум також зазначила, що участь освітніх, шкільних капеланів й надалі буде розвиватися в закладах середньої освіти Тернополя.
На новину звернула увагу тернопільська адвокатка Тетяна Семусь. Вона поширила новину та додала текст статей Конституції України, де йдеться про те, що школа відокремлена від релігійних організацій та не має втручатися в освітній процес.
В коментарях до оригінальної новини думки розділились. До обговорень приєдналися і медійні люди, як от письменник та перекладач Остап Українець.
За тиждень, 6 лютого, медіа випустило ще одну новину, де опублікувало коментарі батьків школярів, з якими працює капелан.
Голова батьківського комітету сказав, що більшість батьків — християни, а тому вирішили, щоб священник позаймався з їхніми дітьми в позаурочний час і абсолютно добровільно, на волонтерських засадах.
"Мене здивував цей резонанс, бо мені, як голові батьківського комітету, не відомо, щоби були якісь зауваження від батьків, щоби хтось був проти. Наскільки мені відомо, до дирекції школи теж не поступала така інформація, що скажімо, ми не схвалюємо такі відвідини отцем школярів, школи".
Крім того, кореспонденти медіа подали інформаційні запити до Міністерства освіти і науки України, а також до освітнього омбудсмена, але відповіді, схоже, поки не отримали.
Однак на цьому історія не закінчилася і того ж 6 лютого Тетяна Семусь опублікувала скриншот чату, де батьків просять дати дозвіл проведення зустрічей із дітьми та написати заяву, зокрема підписати її "заднім" числом.
Відтак, цю публікацію юристки користувачі сприйняли іронічно. Хтось відповів, що вона "горітиме в пеклі" за такі дописи, хтось запитав, чи "підписувати заяви заднім числом - вже гріх, чи ще ні?", а хтось пожартував про "комсомольців" у коментарях.
Альпініст, якого вважали мертвим
Фото: Сергій Федірко
Великого резонансу цього тижня навела історія альпініста Георгія Сутуріна, якого вважали мертвим, а потім знайшли у в'язниці Бангкока.
Чоловік кілька років тому переїхав у Таїланд. Однак наприкінці 2018 року його друзів повідомили, що Георгій помер у Таїланді. Про те, що Георгій живий, стало відомо завдяки "опозиційному" російському інтернет-ЗМІ "Медуза". Там опублікували інтерв'ю з Глібом Колядіном – піаністом, який грає із популярною групою "Би-2".
"Але в Бангкоку з нами трапилося кілька днів пекла, тому що ми опинились у Immigration detention center – міграційному центрі. Це не в'язниця, а місце для тимчасового утримання мігрантів. Люди, які там сидять, вважають, що це набагато гірше за в'язницю. Там абсолютно нелюдські, жахливі умови утримання", – розповів Гліб Колядін і додав, що камера була закрита, без вікон і без денного світла, а в ній цілодобово горіли лампи.
Він також додав, що у цій в'язниці для мігрантів досі сидить українець Георгій Сутурін. Він перебуває там уже три роки – за цей час ніхто з українського консульства до нього так і не прийшов.
"Людині 58 років, за минулі три роки вона втратила зв'язок зі своїм сином. Він потрапив туди до пандемії, прожив там увесь цей час і два роки війни – він узагалі не в курсі того, що відбувається у світі. Він дізнається про новини з уривків англомовних газет, які трапляються йому в руки раз на тиждень на прогулянці. Він не знає, що сталося з Бучею, він не знає, що сталося з Маріуполем. Він знає тільки, що у світі відбувається повна темрява, причому зі слів людей, які потрапляють до цієї в'язниці. А головне, він не знає, чи живий його син, чи ні, що з ним відбувається. Він дуже хоче повернутися до себе на батьківщину. Його щиро шкода, і йому дуже хочеться допомогти. У нашій камері не було жодної людини, яка б зробила щось жахливо жахливе або навіть очевидно погане", – зазначив Гліб Колядін.
Після того, як про альпініста стало відомо широкому загалу, користувачі почали поширювати інформацію про нього, аби допомогти звільнити Георгія.
"Консульські установи мають надавати підтримку громадянам України! Це одна з їхніх функцій! Наш колега-альпініст із Львівщини Георгій Сутурін, котрий майже 6 років вважався зниклим безвісти, вже тривалий час перебуває у вʼязниці в Бангкоку. Незалежно від того на яких підставах він там перебуває і за що, він має отримувати належну підтримку від держави Україна. Просимо у чиїх це силах допомогти Георгієві найперше отримати таку підтримку", - написав львів'янин Олесь Пограничний.
Врешті згодом РБК-Україна написало - в МЗС їм повідомили, що українське посольство у Бангкоку займається його справою з перших днів затримання, а українські консули вже неодноразово відвідували та підтримували телефонний зв'язок з українським громадянином і надавали роз'яснення щодо законних шляхів повернення в Україну.
Звільнення Залужного
8 лютого президент України Володимир Зеленський повідомив, що призначив новим головнокомандувачем Збройних сил України генерал-полковника Олександра Сирського - зокрема звільнив Валерія Залужного з цієї посади.
Так попри експертні та не дуже коментарі користувачів соцмереж, в інтернеті народилося багато жартів та іронії щодо змін серед військового командування.
Найактивнішим серед новоспечених мемів стала Х (Твіттер). Так після того, як люди вийшли на мітинг, користувач під ніком "Леся Українка" написав: "Прийшли на Майдан просити повернути Залужного, а Залужного навіть не питають, може він не хоче вертатися".
Фото: Х/Твіттер
Хтось порівнював любов до Залужного із популярністю пса Патрона, а хтось судив про нового головнокомандувача ЗСУ за його зовнішністю, а хтось - згадав про тезку Сирського.Фото: Х/Твіттер
Фото: Х/Твіттер
Фото: Х/Твіттер
Врешті, найбільше в мережі людей висловило свою подяку Валерію Залужному - коротко та лаконічно.
Фото: Х/Твіттер
Фото: Х/Твіттер
Фото: Х/Твіттер
Фото: Х/Твіттер
- Актуальне
- Важливе