Шанс для молодих композиторів: у Львові стартує новий онлайн-проєкт

"Нова музика львівських композиторів" – так називається новий спільний онлайн-проєкт Львівського органного залу, музичної агенції Collegium Management  та Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка.

Триватиме він від 21 квітня впродовж трьох днів о 19:00 на youtube-каналі "Collegium managment" та facebook-сторінці Львівського органного залу. 

Мова не тільки про представлення  ексклюзивних творів, а й про інтерв'ю з їхніми творцями. Проєкт реалізують у межах стратегії Ukrainian Live, метою якої є популяризація української класичної музики, з посиланням на організаторів інформує "Еспресо.Захід".

Як розповіла кураторка проєкту,  відома львівська композиторка, лауреатка Національної премії України ім. Т. Шевченка Богдана Фроляк, ідея  дійства – дати шанс молодим композиторам, зокрема композиторам-початівцям, почути, як звучать їхні твори. 

"Композитор учиться на живому звучанні, – акцентувала Богдана Фроляк. – Коли  я була студенткою, то щоби представити свій твір,  потрібно було заграти його на фортепіано. Сьогодні студентам допомагає комп'ютер. У цьому – плюс, але у цьому й мінус. Бо тільки живе звучання дає можливість усвідомити, чому музика звучить не так, як замислювалося".

Цікаво, що це вже не перша така ініціатива Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка. Два роки тому тут відбувся концерт із творів композиторів-початківців. Керівництво органного залу запропонувало такий концерт провести в них. А з огляду на реалії часу, ідея концерту переросла в ідею окремого онлайн-проєкту.

"Маємо яскравий приклад, як негативні події можуть отримувати  позитивні наслідки, – каже Богдана Фроляк. – Концерт почує не тільки ширше коло людей, він також буде розміщений на музичній платформі . А ще молоді композитори матимуть його запис. Пригадую те величезне емоційне піднесення, коли моя музика вперше голосно зазвучала на публіку. Я тоді була у випускному класі школи ім. С. Крушельницької і водночас вчилася композиції у Володимира Флиса. То він включив мої твори до  програми чи не всесоюзного пленуму молодих композиторів , що відбувався в нашій консерваторії. Це було для мене величезним потрясінням. Наступне сильне враження – живе виконання оркестром моєї дипломної роботи, і потім – коли вже закінчувала аспірантуру – моєї першої симфонії, яку присвятила пам'яті батька. Це сприяє натхненню до праці на майбутнє". 

Важливо, що цей проєкт узяв  до уваги також спадкоємність поколінь, адже поряд зі студентськими роботами прозвучать твори відомих львівських композиторів – Богдани Фроляк, Любави Сидоренко, Віктора Камінського, Остапа Мануляка та Михайла Шведа.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.