Садовий обіцяє, що історичну ділянку в елітному районі Львова не забудують

Йдеться про Професорську колонію у Львові, яка розташована на вулиці Ірини Вільде.

Відповідне рішення прийняли на виконавчому комітеті Львівської міської ради, – повідомляє "Еспресо.Захід". 

Виконком підтримав рішення "Про збереження характеру історичного кварталу "Професорська колонія" у Личаківському районі Львова".

Ділянку, на якій раніше був санаторій, на продаж на ProZorro виставила "Укрзалізниця". Міський голова Андрій Садовий вважає, що нові власники повинні розуміти, що їм не вдасться там щось забудувати. Адже  ця територія є частиною парку "Знесіння", відтак будь-яке будівництво тут чи руйнування пам’ятних будівель після їхнього продажу є неприпустимим.

"Рішення, які приймає виконавчий комітет, які підтримують на сесії міської ради, дають чіткий орієнтир для нових власників поважати громаду Львова і закон України. Це ареал парку "Знесіння" і я би дуже хотів, щоб нові нові власники, які захочуть купити ці будівлі, розуміли, що це є пам'ятні будівлі і їх не можна руйнувати.  А відреставрувати і привести до пуття. Ніхто в парку не дозволить ламати і руйнувати", – зазначив Садовий. Головний архітектор Львова Антон Коломєйцев  зауважив, що там мають зберегти зелені насадження: "Пропонується рішення про збереження характеру "професорської колонії". Треба зберегти ці історичні будівлі, а також зберегти цінні зелені насадження, які там сформовані".

Довідка. Професорська колонія виникла на рубежі XIX і ХХ століть як район вілл і особняків на одному зі сприятливих для проживання підвищених ділянок львівських околиць. Забудова місцевості переважно одно-, дво-, триповерхова. Є будинки 1930-х років у стилі конструктивізму, крім того, в 1950-х роках тут було побудовано декілька барачних будівель, потім – будинки початку 1960-х років та сучасні вілли 2000-х років. Помешкання в Професорській колонії, де слабкий транспортний рух і багато зелених насаджень, вважаються престижними. Район характерний тим, що проїжджа частина більшості його вуличок дуже вузька (на одну машину); вони викладені переважно дрібною чорною бруківкою. У Професорській колонії проживали українські літератори Ірина Вільде, Микола Вінграновський і Роман Дідула.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.