Російському олігарху Чуркіну оголосили підозру у заволодінні майном Львівського автобусного заводу

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру російському олігарху Ігорю Чуркіну, який організував та заволодів нерухомим майном ЗАТ "Завод комунального транспорту" (колишній ВАТ "Львівський автомобільний завод") на понад 350 млн грн

Про це повідомили у відомстві, передає "Еспресо.Захід".

"У 2005 році Ігор Чуркін був обраний головою спостережної ради ЗАТ "Завод комунального транспорту". Це дозволяло олігарху вчиняти організаційно-розпорядчі функції на підприємстві, у тому числі приймати рішення про відчуження об’єктів нерухомого майна. У 2008 році він організував відчуження 8 об’єктів нерухомого майна колишнього державного підприємства Львівській автомобільний завод. Їх новими власниками стали його ж комерційні структури", - йдеться у повідомленні.

Чуркін для проведення оборудки наказав підлеглому підробити офіційні фінансові документи заводу комунального транспорту. Згодом їх використали для зняття всіх фінансових обтяжень з об’єктів нерухомого майна, що зекономило гроші олігарху й дозволило фактично вкрасти частину приміщень заводу.

"Схожу схему, російський олігарх повторив у 2016 році. Він організував підробку судового рішення, яке стало підставою створення нібито законних умов для відчуження нерухомого майна заводу на користь його групи підприємств. Сума збитків завданих ЗАТ "Завод комунального транспорту" становить понад 367 млн грн", - зазначили в ДБР.

Наразі майно заводу повернули державі. А росіянину оголосили підозру у "підробленні з метою використання офіційного документа, що складений у визначеній законом формі та містить передбачені законом реквізити, вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб, поєднане з організацією використання завідомо підробленого документа" (ст. 358 ККУ) та "заволодіння чужим майном, шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах (ст.191 ККУ)". Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років.

Застереження: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.