Рішення виконкому, яке дозволяє звести п'ятиповерхівку на Калічій Горі, оскаржать у суді

Мешканці сусідніх будинків кажуть, що не давали дозволу на приблокування нового будинку, а через будівельні роботи можуть постраждати сім пам'яток архітектури, що по-сусідству.

Аварійний будинок на Поповича, 6, у самісінькому серці Львова, повністю не зноситимуть, а залишать деякі елементи. А замовник будівництва має провести архітектурний конкурс. Таке вирішення ухвалив виконавчий комітет Львівської міської ради, який все ж погодив містобудівні умови та обмеження на нове будівництво ОСББ "Грушевський", передає "Еспресо.Захід".

Скандали довкола цього будівництва тривають ще з минулого року, коли міська рада затвердила детальний план території, який передбачав знесення аварійного будинку на Поповича,6 та нове будівництво на його місці. Ця двоповерхова будівля не є пам'яткою архітектури, але довкола – чимало пам'яток, які можуть постраждати через нове будівництво. При чому, як видно з візуалізації, наданої пресслужбою  Львівської міської ради, новий будинок матиме щонайменше п'ять поверхів та мансарду.


Візуалізація: Львівська міська рада

"Ми, як мешканці, подали до суду. Відповідачем є Львівська міська рада. Тому вони поспішали затвердити містобудівні умови та обмеження будь-як. Але ми й це рішення оскаржуватимемо, оскільки воно порушує і законодавство України, і чинні ДБН, – каже мешканка сусіднього будинку Ірина Юзик. – Я намагаюся зберегти  Калічу Гору. Тут знімають багато історичних фільмів, тож ми хочемо зберегти її автентичний вигляд. Це історичний ареал. Без історико-архітектурного опорного плану, затвердженого Міністерством культури, не можна видавати містобудівні умови та обмеження. У мене є відповідь Мінкульту від 1 березня – я її у міську раду сотню разів надсилала. У нас що, законодавство України не поширюється на Львів? У цьому плані мають бути позначені усі архітектурні межі пам'яток архітектури. Цей будинок потрапляє у сім охоронних меж пам'яток архітектури! Крім того, обов'язковим є дозвіл мешканців на приблокування цього будинку. А мешканці його не дали! Як же охоронні межі інженерних мереж? Вони ж хочуть забудувати подвір'я!".


Візуалізація: Львівська міська рада

На думку Ірини Юзик, обіцянка оголосити архітектурний конкурс  та  зберегли елементи старої будівлі – це лише замилювання очей з боку міської ради. "Фактично вони затвердили старі містобудівні умови, не врахувавши наших претензій. Скажімо, передбачена висотність будівлі 22 м, тоді як для зони  історичної забудови мало б бути не більше 15, – каже Ірина Юзик. – Так, вони пообіцяли внести поправки у рішення. Але хто знає, якими будуть ці правки?

До слова, ОСББ "Грушевський" зареєстроване за адресою Поповича, 6. За даними YouControl, його засновниками є  Князевич Микола Миколайович (ймовірно, син Миколи Князевича, який свого часу був заступником голови ДПА у Львівській області), Лілія Князевич, Георгій Пушинський та Степанія Марчак.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.