Рішення виконкому Львівської міської ради перевірятимуть на законність 

Про ухвали, які впливають на життя громади та бізнес, львів'яни мають дізнаватись ще до того, як їх приймуть.

Про це "Еспресо.Захід" повідомила голова комісії законності, депутатської діяльності, свободи слова та безпеки Уляна Пак після "круглого столу" за участі керівника Державної регуляторної служби України.

"Органи місцевого самоврядування ухвалюють багато рішень, які мають регуляторний характер. Ми регулюємо різні відносини, починаючи від оренди комунального майна, діяльності літніх майданчиків до тарифів на громадський транспорт. Це дуже важливі рішення, які впливають як на бізнес, так і на кожного мешканця, тож важливо, аби їх приймали з дотриманням усіх процедур, яких вимагає  законодавство, – каже Уляна Пак. – Відповідно до законодавства, Державна регуляторна служба має надавати свої пропозиції на акти місцевого самоврядування, які мають регуляторний характер. Тобто після того, як проєкти ухвал пройшли обговорення й у них внесли всі внутрішні пропозиції, скеровуємо в Державну регуляторну службу для отримання пропозицій. Для нас це зовнішня експертиза. Зараз у законодавстві є певна колізія: якщо рішення сесії проходять певну процедуру, визначену законодавством, то рішення виконкому – ні. Як приклад – рішення виконавчого комітету про підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті. Це теж регуляторний акт, але він не пройшов певної процедури, яка передбачена законом. Лише на вимогу нашої комісії це рішення отримало експертний висновок. Але це рішення не отримало висновку Державної регуляторної служби. Вважаємо, що всі рішення, які є регуляторними актами, незалежно від  того, чи їх приймає сесія, чи виконком, мають пройти процедуру, визначену законом".

За словами депутатки, це означає, що ще до їх ухвалення проєкти таких рішень мають бути максимально оприлюднені, пройти обговорення в тих середовищах, яких вони стосуються. Натомість значна частина громадських слухань у Львівській міській раді якщо і відбуваються, то про них майже ніхто не знає. Зокрема, на слуханнях щодо вартості проїду було всього кілька осіб. Після громадських обговорень проєкт ухвали чи рішення має отримати висновок про відповідність закону про засади державної регуляторної політики. 

"Це найпоширеніше порушення – коли громадськість дізнається про рішення органів місцевого самоврядування уже після  того, як вони були ухвалені. Але недотримання процедури – не єдина проблема, з якою ми стикаємося. Часто місцеві органи ухвалюють рішення, які суперечать законам України", – каже голова Державної  регуляторної служби  України Микола Кучер.   

"Рішення виконавчого комітету про підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті – це теж регуляторний акт, але він не пройшов процедури, передбаченої законом. Лише на вимогу нашої комісії це рішення отримало експертний висновок. Але не отримало висновку Державної регуляторної служби"

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал