Прикарпаття не сповна скористалося можливостям стати економічно сильнішими в час релокації бізнесу, - експертка
Проректорка Прикарпатського національного університету Валентина Якубів вважає, що Івано-Франківщина не сповна скористалася стати економічно сильнішою в час релокації бізнесу з східних та південних областей України
Про це вона розповіла під час дискусії на Міжрегіональному економічному форумі "Розвиток бізнес сектору України", пише Галка, пише "Еспресо.Захід".
Члено Правління Бізнес-Асоціації Івано-Франківська Віктор Вінтоняк вважає, що економіка області має потенціал для розвитку. Але бракує, насамперед, кваліфікованих кадрів, зокрема проектних менеджерів.
"Треба найперше включатися в підготовку спеціалістів проектного менеджемнту. Бо без якісних проектів і їх керівників, гроші сюди не зайдуть. Бачимо, що сюди переїхали цікаві пректні установи з Харкова, Дніпра. Ми маємо бути готові до змін і використати можливості тилової області, аби правильно скористатися історичним шансом абсолютних змін в економіці, у взаємодії з владою", – каже Вінтоняк.
Валентина Кубів, проректорка Прикарпатського національного університету вважає, що наразі область не сповна скористалася можливостями прийому релокованого бізнесу.
"Якщо порівняти Львівську, Закарпатську та Івано-Франківську область, то тут ситуація з релокацією не найкраща. В Івано-Франківську релокувалися не так багато бізнесів. Тенденції з великим бізнесом ще гірші. Напевне, це не є добре для нашої громади. Ми ніби маємо умови, потенційні ресурси, але щось не до кінці дозволяє це зробити. Одним зі стримуючих факторів є відсутність співпраці. Складається так в нас, що ми любимо бути самі по собі – бізнес, університети…Не утворюючи кластери, команди для досягнення спільної мети. Але якщо у Франківську буде зменшуватися кількість студентів – ми зменшуємо кількість клієнтів для бізнесу. Якщо ПНУ закривається на три місяці через пандемію – бізнес навколо (кав’ярні, магазинчики) – закриваються теж. Платником ПДФО №2 в місті є ПНУ. Недооцінювання важливості молоді для міста є найбільшою нашою проблемою. Помітили, що абітурієнт, вище 180 балів ЗНО – не залишається в місті. Їдуть у Київ, Львів, раніше Харків. Чому? Робили опитування. Тому що там кращі можливості працевлаштування і зарплатаи. Що робити? Потрібно нашу молодь, нам всім подаватися у проектну діяльність, отримувати кошти на розвиток громади. У нас всіх одна мета – формування конкурентної молоді, створення для них робочих місць. І варто брати приклад з сильніших. Єдині компанії, які приходять по людей в університети – ІТ-бізнес. Вже на другому курсі. Бо у них є стратегічні плани розвитку, набору і управління персоналом. Може іншим теж не варто чекати п’ятикурсника і казати, що випускник не має тих чи інших знань", – зазначила науковиця.
Начальниця управління праці Івано-Франківської громади Наталія Дмитраш розповіла, що від початку великої війни місто отримало 232 заявки на релокацію бізнесу в нашу громаду. Наразі почали працювати лише 74 підприємства різного масштабу. Основна причина відмови – брак приміщень та працівників.
"Площі є, але вони не відповідають стандартам і нормам, які потребує бізнес", – сказала Дмитраш.
- Нагадаємо, в Ужгороді проходить міжнародна конференція виноградарів і виноробів
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку, телеграм-канал та твіттер.
- Актуальне
- Важливе