Представники московського патріархату на Буковині переписали храм на приватну структуру, - отець Грищук

Священники московського патріархату у Сокирянах, що на Буковині, переписали храм на приватну структуру. Тепер церква громаді не належить. Відповідну інформацію парафіяни дізнались випадково –  від поліції, коли хотіли потрапити на службу. У доступі до церкви їм відмовили

Про це для "Еспресо.Захід" розповів священник ПЦУ Роман Грищук.

Схожа ситуація може бути у всій області, припускає Роман Грищук. Духівник розповідає, що є нотаріально засвідчене зречення священника церкви московського патріархату від храму і церковної власності на користь приватної структури "Соціально-духовний центр".

"Це пряме порушення чинного законодавства. Я зараз говорю про Сокирянський храм, бо саме на його прикладі  ми це питання з'ясували. А  цей храм є культурною спадщиною, історичною пам'яткою. Проте їм (священникам московського патріархату. - Ред.),  не завадило цей храм приватизувати", – пояснює Роман Грищук.

Зауважимо, що нещодавно сокирянська релігійна громада проголосувала за перехід від УПЦ МП до ПЦУ. Відповідне рішення підтримали 650 місцевих мешканців.

Натомість за словами Романа Грищука, представники УПЦ МП формально зібрали 35 людей, які передали право священнику віддати церковне майно третій особі. Як припускає отець Роман, вони таким чином хочуть завадити переходам до Православної церкви України й тому, щоб парафіяни просто не мали де приходити на літургію молитись.

"У Державних реєстрах є відповідні витяги, де храми й громади перейшли до ПЦУ згідно з усіма вимогами. Там служать, а от в Сокирянах ми з'ясували, що церква є у власності приватної структури. Поліція нам повідомила: якщо зробимо спробу зайти в приміщення церкви, це можуть трактувати, як рейдерське захоплення.

Таким чином можна вважати, що священник продав храм цій приватній структурі, бо "Соціально-духовний центр" зареєстрований за адресою єпархіального управління, а головою цього центру є син священника. Їхнє завдання – затягнути час і дочекатися московських окупантів. Крім того, на протоколі установчих зборів центру є підпис митрополита Мелетія", – розповів Роман Грищук.

Фото: документи надав Роман Грищук

Фото: документи надав Роман Грищук

 

Цікаво, що митрополита Мелетія (справжнє ім'я – Валентин Єгоренко), президент Володимир Зеленський 11 січня цього року позбавив українського громадянства.

Валентин Єгоренко народився на території Казахської РСР, є громадянином Росії. У 1963-му разом із родиною переїхав на Кубань. На початку 80-х проходив строкову службу в армії СРСР. Після звільнення в запас вступив до Московської духовної семінарії. Після закінчення семінарії був скерований у Почаївську лавру для поповнення місцевої братії. У 1992 році  предстоятель УПЦ МП Володимир Сабодан (той, що красується на стінах  Успенського храму у Києво-печерській лаврі разом з "Пашою-мерседесом" і Онуфрієм) благословив возведення Мелетія у сан архімандрита. З 2014 року Єгоренко є архієпископом Чернівецьким і Буковинським УПЦ МП.

До речі, з нагоди 50-річчя, у 2012 році він отримав нагороду від російської православної церкви – Орден преподобного Сергія Радонезького II ступеня.

Торік на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП у митрополита Валентина Єгоренка Служба безпеки провела обшуки. Були знайдені документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур. Тоді, за даними спецслужби, представники РПЦ ставили завдання займатися дезінформацією щодо суспільно-політичної ситуації в Україні та ситуації на фронті.

Роман Грищук також зауважив, що саме митрополит Мелетій причетний до дезінформації та своєрідної крадіжки храму.

"Він безпосередньо агент ФСБ, краде у вірян їхні храми та залишає їх з нічим. Центр записаний на сина сокирянського священника, а заснований з благословення Мелетія, про що є відповідний запис. Мені цікаво, скільки таких храмів вони переоформили? Знаю, що тут над цим працює ціла адвокатська контора", – сказав Роман Грищук.

Перевірку статусу свого храму може здійснити як громада, так і представники влади. Грищук додав, що вони вже написали заяву у правоохоронні органи і ймовірно будуть судитись.