"Потрібно негайно вводити строгий карантин на території всієї країни!" – Ілик

Заступник міністра охорони здоров'я (2016-2019), д.м.н. Роман Ілик розповів про небезпеку половини частих рішень, який приймає уряд. 

"Зараз, коли в нас уже є "пожежа", коли немає іншого шляху вирішення цієї проблеми, коли є критична кількість хворих у лікарнях, а медичного персоналу не вистачає, то, звісно, треба проводити радикальні заходи – одночасно жорстко на всій території вводити загальнонаціональний карантин. Так, як це робить більшість, у тому числі європейських країн. Не якісь половинчасті рішення (приймати. – Ред.), не якісь часткові обмеження (вводити. – Ред.), а строгий карантин, який передбачає строгі правила, у тому числі пересування людей з однієї території на іншу", – таку думку висловив в ефірі програми "Підсумки з Анною Валевською" Роман Ілик, повідомляє "Еспресо.Захід"

"Уявіть собі, що людина в легкій формі, яка сьогодні, для прикладу, перебуває у Києві, завтра приїжджає до Львова. Зі Львова вона в якихось своїх справах (не працюючи чи працюючи на роботі дистанційно) поїхала, наприклад, до своїх родичів. Реально вона є джерелом поширення інфекції!" – наголосив колишній заступник міністра охорони здоров'я. 

На його думку, загальнонаціональний локдаун дозволить убезпечитися від колапсу медичної системи, в який вона уже практично входить: "Не тільки Львівщина, а й більшість областей сьогодні волають про те, що медичного персоналу реально не вистачає. Для того, щоб погасити цю хвилю, розірвати ланцюг поширення захворювання, потрібно ввести загальнонаціональний карантин, який дозволить зменшити кількість людей, що потрапляють на госпіталізацію. Паралельно треба збільшувати кількість ліжок у лікарнях, забезпечуючи кожне ліжко киснем, і кількість медичного персоналу, який може кваліфікованого лікувати "ковідних" хворих. За таких умов, навіть якщо після зняття карантинних обмежень й буде (з'являтися більше. – Ред.) хворих, буде можливість госпіталізувати цих людей і в такий спосіб, окрім вакцинації, (ми зможемо. – Ред.) перейти у формат колективного імунітету". 

За словами ексуправлінця у сфері охорони здоров'я, Україна може вийти з цієї складної ситуації, в якій опинилися, у два способи. Перший – коли перехворіє значна кількість людей і в підсумку ми отримаємо колективний імунітет. Другий – коли колективний імунітет сформується завдяки великій кількості реально вакцинованих осіб.
 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.