Податок на нерухомість: як тепер платитимуть мешканці Винників, Брюховичів та інших приєднаних громад

До львівського бюджету планують зібрати 287 млн грн.

З 1 липня власникам "понаднормової" нерухомості почали надходити повідомлення-рахунки про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Сплатити податок треба впродовж 60 днів з моменту отримання повідомлення, повідомляє пресслужба ДПС у Львівській області, передає "Еспресо.Захід".

Питання у тому, як мають сплачувати податок на нерухомість мешканці тих населених пунктів, які увійшли до Львівської міської громади. Адже податок нараховують за 2020 рік, коли Львівська ОТГ ще не функціонувала, а місцеві ради, які встановлювали ставки, ліквідовані.

"Мешканці приєднаних населених пунктів платитимуть податок на нерухомість за 2020 рік до бюджету Львова, але ще за ставками, затвердженими сільськими та селищними радами, – каже начальник управління економіки департаменту економічного розвитку Львівської міської ради Олег Забарило. – Ставки дуже різні. Вони відрізняються не у кожному населеному пункті, навіть у кожному рішенні місцевої ради є десятки позицій з різними ставками, тому назвати якусь усереднену цифру годі. Зокрема, для житлової нерухомості ставки відрізняються залежно від того, чи це квартира, чи це житловий будинок, чи житловий будинок садибного типу".

Не сплачуватимуть податок на нерухомість лише ті, хто має у власності квартиру площею до 60 кв. м або житловий будинок до 120 кв. м. У Львові діють такі ставки податку: 0,5% мінімальної заробітної плати для квартири та 1% для будинку. Зверніть увагу: податок нараховують за 2020 рік, тож відсоток беруть від мінімальної зарплати, яка була станом на 1 січня 2020 року, а це 4 723 грн. 

"У цьому році за планом Львівська  міська громада має отримати від податку на нерухомість 287 мільйонів гривень. Так передбачено в міському бюджеті. Але основна частина цих надходжень – від об'єктів нежитлової нерухомості. Тим паче, що для житлової нерухомості є пільга – 60 кв м для квартир, 120 кв м для будинків. А об'єкти нежитлової нерухомості таких пільг не мають, – каже Олег Забарило. – Ще одна проблема: не всі власники житлової нерухомості, яким нараховують податок, його сплачують. Річ у тім, що податкова служба розсилає повідомлення за адресою, яка є в їхній базі. І дуже часто це адреса, яку платник вказав ще при отриманні ідентифікаційного коду. Але людина з того часу могла вже кілька разів переїхати. Тобто є питання з базами даних. Крім того, не всі об'єкти нерухомості внесені у відповідні реєстри".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.