Пів року ремонту вул. Бандери: другий відтинок починають без завершення першого

В середу у Львові розпочнеться наступний етап реконструкції вул. Степана Бандери, хоча попередній ще не завершили.

Як повідомляє кореспондент "Еспресо.Захід" з місця подій, вранці 22 березня, на вул. Бандери не спостерігалося активних ремонтних робіт.

Наразі близько 20 робітників і кілька машин техніки проводять земляні роботи – продовжують копати котловани для заміни колектора.

Зі всього кілометра вул. Бандери лише близько 100 метрів, навпроти "Львівської політехніки", виглядають частково зробленими: тут замінено колектор, комунікації, вимощено частину дороги бруківкою та встановлено трамвайну колію.

Загальна вартість реконструкції вулиці становить майже 210 млн грн. Та в бюджеті розвитку чиновники не можуть знайти кошти навіть на половину запланованих ремонтних робіт. До кінця 2021 року готовність об'єкта передбачено лише на рівні 26%. Тобто завершити ремонт вулиці, який розпочали ще минулоріч у вересні, цього року навіть не планують.

Натомість уже з 24 березня розпочнеться реконструкція вул. С. Бандери на ділянці від вул. Городоцької до вул. Героїв УПА. Відповідно, цей відрізок вулиці перекриють для транспорту. На період реконструкції чотири маршрути електротранспорту тимчасово курсуватимуть зі змінами. Також шість автобусних маршрутів зазнають змін у русі.

Однак як розповів "Еспресо.Захід" голова комісії ЛМР з транспорту, зв'язку та міської мобільності Ігор Зінкевич, з управління транспорту до нього не зверталися щодо внесення змін.

"Про якісь зміни я дізнався лише з блогу Андрія Білого й не знаю, чи це можна вважати офіційною позицією. Не бачив від управління транспорту коректив щодо зміни транспорту. Ми нічого спільно не обговорювали на комісії. На жаль, це така робота чиновників ЛМР. Чи є логіка перекривати дорогу, не завершивши попередню частину? Думаю, що ні. До того ж, чи варто починати якісь такі серйозні зміни в час посилення карантину?" – сказав Зінкевич.

Також депутат зауважив, що питання вчасності завершення ремонту є другорядним.

"Встигнуть чи не встигнуть – це в мене завжди на другому плані. Важливим є, чи врахують усі деталі? Для прикладу, нагадаю, що на першій частині ділянки забули за 600-ватний кабель для трамваїв! Такі різні "дрібнички", про які вони забувають, потім ще більше ускладнюють процес завершення ремонту. До того ж, нагадаю, що жодну вулицю, які попередньо ремонтували – ні Хуторіку, ні Замарстинівську, ні Богданівську – не здали в експлуатацію. Трагедія на вул. Зеленій зі смертю хлопчика – це приклад, показ того, як у нас халатно ставляться до того чи іншого ремонту. Але, як завжди, ніхто не несе відповідальності. Усіх все влаштовує, бо є заступники заступників, ніхто не розуміє своїх дій, які можуть призвести чи до ускладнення руху, чи, на жаль, до чиєїсь смерті", – заявив Зінкевич.

Мешканка вул. Степана Бандери Романія Бачманюк, яка входить в оргкомітет щодо ремонту цієї вулиці, розповіла "Еспресо.Захід", що їй з самого початку не сподобалася ідея такого "безглуздого ремонту".

"По-перше, я відстоювала і досі відстоюю бруківку. Воно загальновідомо, що бруківку з вул. Бандери розкрадають і продають. Особисто двічі дзвонила в поліцію за цим фактом. Та й загалом виглядає, що вони навмисне так гаратають і сильно розбивають вулицю. А це не та робота, не той підхід, не та відповідальність, абсолютно все не те. Адже будинки на цій вулиці мають понад сотню років. Жителька будинку на початку вул. Бандери розповідала мені, що коли декілька років тому робили ремонт поряд вул. Генерала Чупринки, то після цього стіни її будинку потріскали! Тому маємо страхи, що й наші будинки можуть постраждати. Та й питання ще про ціну ремонту! Адже не секрет, що реальна ціна становить близько 100 млн грн, а не 200", – зауважила Романія Бачманюк.
 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал