"Писанка – це оберіг, кожен елемент якого має особливе значення та енергетику"

Ольга Ровецька з Сокаля уже сорок років розписує писанки

Розписування писанок – не лише давня Великодня традиція, а й чудова арт-терапія для дітей та дорослих. У  цьому переконана Ольга Ровецька з Сокаля, у доробку якої понад дві тисячі писанок. Про неї розповіли журналісти програми "Вечір з Миколою Княжицьким", -  інформує "Еспресо.Захід".
 

Ольга Ровецька розписує писанки понад 40 років. Вперше взяла писачок до рук у 12 років, – тоді, коли це можна було робити лише підпільно. Адже у радянські часи за це могли покарати, якби сексоти донесли.

"Колись спеціально перед Великоднем влаштовували суботники. А в неділю, на сам Великдень, мама мусила йти на роботу. Тож ми писали писанки в суботу ввечері. А посвячувати ходила мама маминої подруги, бо бабцю уже ніхто не чіпав", – розповідає Ольга Ровецька.

Нині вона займається улюбленим заняттям не лише перед Великоднем, а цілий рік. Пані Ольга веде гурток з писанкарства у Сокалі. При чому на заняття приходять не лише діти, а й дорослі.

Читайте також: Як створити писанку. Покрокова інструкція

"Писанкарство – це чудова арт-терапія. Адже запах воску, дрібні повторювані елементи... Усе це розслабляє і наче вводить у легкий транс", – каже Ольга Ровецька.

За словами Ольги Ровецької, писанка – це не просто святкова прикраса. Ще з дохристиянських часів її вважали оберегом, який має добру магічну силу і несе щастя та достаток. Кожен елемент розписує має своє значення. Дослідники вважають, що українська писанка має понад 100 символічних малюнків і у кожного регіону є свій орнамент.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.