Підкорення вершин, медалі і музичне мистецтво – топ-5 подій, коли львів'яни заявили про себе на всю Європу

Львів'яни вміють зробити так, щоб про них знали й говорили не лише в Україні, а й далеко за її межами. Цього року своєю працею, талантами, витривалості й вміннями багато з них довели, що можуть досягти будь-яких вершин, варто лише дуже захотіти.

"Еспресо. Захід" зробив підбірку топ-5 досягнень львів'ян у 2021 році.

Найвища гора планети

Вершина, підкорена львів'янином у буквальному сенсі слова – Еверест. На найвищу гору світу підійнявся 55-річний Ігор Яськевич. Сталася визначна подія в понеділок, 24 травня.  


Фото: фейсбук Павла Сидоренка

Цікаво, що на Еверест львів'янин піднявся вночі, о 02:35, що трапляється вкрай рідко. Під час першої спроби на півдорозі виявилося, що кисневі балони Ігоря недозаправлені наполовину, тому довелось підніматись на вершину вдруге за добу. 

Ігор Яськевич – кандидат фізико-математичних наук, підприємець, плавець, вихованець чемпіона світу з плавання Григорія Прокопенка, учасник руху Мастерс з плавання. Він став другим представником Львівщини, що зумів підкорити Еверест. Першим у травні 2018 року став Роман Городечний. Усього ж на найвищій вершині світу побувало 30 українців, які здійснили 36 успішних сходжень.
 

Олімпійські медалі

Зазначимо, що участь в Олімпійських іграх у Токіо взяли восьмеро спортсменів із Львівщини. У підсумку троє з них вибороли нагороди. Трекова велогонщиця Олена Старікова завоювала срібло, а каратист Станіслав Горуна та львівська борчиня Алла Черкасова привезли до Львова бронзу.


Фото: dw
 
Паралімпіада в Токіо тривала з 25 серпня до 5 вересня. Українські паралімпійці посіли шосте місце на іграх – 2020 і привезли додому 98 медалей. З них 4 – приїхали на Львівщину. Віктор Дідух здобув дві срібні нагороди з настільного тенісу, Наталія Морквич стала другою з фехтування на візках, а Роман Павлик став бронзовим призером з легкої атлетики.
 

Краса  і мистецтво по-львівськи

Львів'янку визнали найгарнішою мамою Європи. Зоряна Богдан перемогла у конкурсі "Місіс Європи" у номінації "Мама Європи 2021" на конкурсі краси, що відбувався в Естонії.

Львів’янка Зоряна Богдан виховує чотирьох дітей, та при цьому вона встигає бути еталоном успішної, самореалізованої та щасливої жінки. 


Фото: Woman Eastern Europe

Ще однією львів'янкою, про яку говорила Європа, стала Оксана Линів. Вона – перша жінка, яка диригувала оркестром за 145-річну історію оперного фестивалю у німецькому Байройті. Диригентка зірвала 12-хвилинні овації вдячної публіки, серед якої була і канцлерка Німеччини Ангела Меркель. Линів відкривала фестиваль прем'єрою "Летючого голландця" Ріхарда Вагнера. 

Відновлення трьохсотлітніх фресок

У Гарнізонному храмі апостолів Петра і Павла у Львові відкрили після реставрації фрески (понад 1000 м кв.) авторства чеського художника Франциска Екштайна. Фрески виконані у 1738-1740 рр. 
 
Роботи реставраторів з України та Польщі тривали впродовж семи років. Спочатку відновлювали фрески над святилищем храму, згодом перейшли до фресок на склепіннях. Проєкт обійшовся храмові в понад 20 млн гривень і став найбільшим міжнародним реставраційним проєктом України.


Фото: dyvys.info
 
Святкове відкриття присвятили до ювілею – 6 грудня храм святкував 10-ту річницю відкриття. Костел єзуїтів на вулиці Театральній побудований у 1630 році і став першою бароковою спорудою міста. В радянські часи тут облаштували книгосховище, а у 2011 році церкву передали УГКЦ.
 
Храм є гарнізонним, адже тут служать капелани, які підтримують українське військо. За час військових дій на Сході України він став не тільки церквою, де моляться за українських воїнів і відспівують загиблих учасників АТО/ООС, а й музеєм та волонтерським центром.

Львів молодіжний – серед європейських фіналістів

На конкурсі "Молодіжна столиця Європи 2024" Львів став першим українським містом, яке вийшло у фінал. Для цього місто подолало кілька етапів відбору. Заголом у фінал змагань вийшло чотири міста: Львів (Україна), Гент (Бельгія), Веспрен (Угорщина), Кишинів (Молдова). Переможцем визнали бельгійців.


Фото: ЛМР

Популярність у соцмережах здобув ролик про місто, що його в Брюсселі презентували представники влади та молоді Львова. Він називався "Lviv: easy to move", а його головна ідея звучала так: "Львів – легкий на підйом, динамічний та справді відкритий до входження у будь-яку спільноту. Тут ти можеш знайти те, що близько тобі та легко влитись у будь-який "двіж".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.