"Під час поїздок особи супроводу не належать собі", - директор львівської школи

Директор "Будокану" Олександр Козловський відреагував на вчорашню трагедію, що сталася під час екскурсії на водоспад "Кам'янка" на Львівщині, та дав низку порад щодо організації виїзних екскурсій школярів.

Про це він написав на своїй фейсбук-сторінці, передає "Еспресо.Захід".

"Трагедії з дітьми під час екскурсій, виїздів, літніх та зимових канікул трапляються у всіх країнах світу. Але там, де не роблять висновки з попередніх трагічних випадків, невтішний відсоток летальності та каліцтв незрівнянно вищий, ніж у розвинених країнах, де безпеці дітей приділяють значно більшу увагу", - написав Олександр Козловський.

За його словами, цієї трагедії не сталось би, якби дорослі, особи супроводу уважно дивились за дітьми. Адже, "дитина не перелітила повітрям та не опинилась несподівано там, звідки впала. Вочевидь, дорослі були або сліпі, або не перебували разом з дітьми".

Під час виїздів та проведення таборів, як зазначає директор, особи супроводу не належать собі та своїм бажанням. "Вони 24 години на добу дивляться у всі очі, погано їдять, погано сплять, і все тому, що це не тільки кримінальна відповідальність,а й велика моральна. В разі подібного - нести це прийдеться все життя. Люди, які супроводжують дітей, повинні це чітко усвідомлювати. На такі ролі підходять далеко не всі вчителі, батьки та інші особи, які рахуються/рахують себе дорослими. Які б мімішні люди не працювали в закладах шкільної та позашкільної освіти, та в яких би дружньо-ділових стосунках не знаходились би керівники зі своїми підлеглими, треба більш, ніж ретельно, підписувати дозволи на супровід дітей та підбирати відповідальних осіб", - наголосив Олександр Козловський.

Також він зазначив, що далеко не всіх дітей треба брати із собою навіть на екскурсію навіть сусідньою вулицею.

Крім того, директор радить перед тим, як організовувати таку поїздку, з’їздити туди самому, бажано з власною дитиною. "Це правило було та лишається для організації поїздок Академії Айкібуджюцу та школи Будокан тривалий час. І не важливо, чи це Шевченковський гай, або Південне узбережжя Італії. Окрім цього, бажано, щоб організатор табору або поїздки був присутній разом з групами дітей, разом з особи супроводу, чи то вчителі, інструктори, сенсеї тощо. Там, де сам не бував - людей не запрошуєш ! І це теж  дуже логічно та просто", - додав він.

Олександр Козловський вважає неабияк важливим і питання вибору перевізника та контроль його протягом всієї подорожі (якщо це автобус). "Протягом багатьох років проведення подібних виїздів, були різні випадки, при яких автоперевізники були змушені міняти транспортні засоби в день виїзду на нашу вимогу, тільки тому, що стан цього засобу був неналежний. Були випадки, коли перевізник шукав в Італії новий кондиціонер для комфортного повернення групи. І це теж дуже просто!  Було і таке, що треба було "регульнути" швидкісний режим автобусу, обіцяючи водієві незначні тілесні пошкодження. Це дуже допомагало..", - пише директор "Будокану".

За словами Козловського, в організаторів та особ супроводу під час подорожей та таборів завжди під рукою має бути все необхідне для створення безпечних умов, зокрема ліки.

У коментарі для "Еспресо.Захід" директор львівської школи зазначив, що не все залежить тільки від чиновників, чимало питань також є й до адміністрації школи.

"До чиновників є чимало питань. Але не все залежить від них. Наприклад, управління освіти закупило світловідбивні житети для учнів початкових класів усіх шкіл Львова. Але чи завжди їх одягають на екскурсії? Ні. І це уже питання не до міських чиновників, а до адміністрації школи. Наче дрібниця, але саме від дотримання таких дрібних пунктів залежить безпека дітей", - сказав Олександр Козловський.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.