Перші пуски британських NLAW на українському полігоні: як це було. Відео

Перші спроби практично запустити британські протитанкові ракетні комплекси відбулися у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки. Це найкраща протитанкова техніка для бою в місті.

Журналістка "Еспресо.Захід" мала можливість побачити роботу чи не кращої у світі техніки.

Протитанкові ракетні комплекси NLAW днями передала Велика Британія Україні для допомоги у боротьбі у з російським агресором. Нині українські військові вже мали можливість відпрацювати перші запуски британських гранатометів.

На першому етапі британські військові місії "Орбітал" вчать працювати із технікою сорок інструкторів від української армії. Серед них гранатометник 80-ї десантно-штурмової  бригади Максим Толочик. Він вже кілька днів працює з озброєнням. Каже, ПТРК може повністю знищити будь-яку броньовану техніку, яка перебуватиме як на землі, так і в повітрі.

"Британські протитанкові комплекси відмінно підходять для урбанізованої місцевості і для польових умов, - каже Максим Толочик. - Аби запустити в роботу, потрібно зняти всі запобіжники, навести на об’єкт, протримати від трьох до п’яти секунд на мішені і натиснути кнопку пуск. Бортовий комп’ютер дозволяє повністю врахувати всі поправки, рухи  та вітер. Тут є два режими наведення: як прямого наведення, так  і режим над ціллю. В самій ракеті присутні радіомагнітні датчики, які реагують  на відповідні зміни магнітного поля  в плані того, що знаходить метал і зривається над ним. Мене дуже тішить, що ми з одного пострілу можемо знищити танк, до прикладу".

Ти просто відчуваєш усю потужність в руках і після вибуху все, у що потрапляє ракета - розпадається

ПТРК NLAW використовують в урбанізованій місцевості, оскільки вони працюють на недалеких відстанях і вражають ціль за технологією "вистрілив та забув". Згідно із тактико-технічними характеристиками, він може знищувати противника від 20 до 600 метрів.

"Він дозволяє збільшити щільність протитанкової оборони і закриває якраз той проміжок, який у нас був проблематичний від переднього краю до 600 метрів, - зазначає очільник Командування підготовки Сухопутних військ ЗСУ Ігор Палагнюк. - Ця протитанкова ракета безпосередньо дає можливість зробити більш щільну протитанкову оборону. Тобто у нас вже суцільна протитанкова оборона: від п’яти метрів закінчуючи переднім краєм".

Українські військові вражені від такої можливості техніки. Кажуть, одна людина з руки може знищити повністю броньовану техніку.

"Мені ця зброя дуже сподобалася, - в захваті додає Максим Толочик. - Коли ти просто відчуваєш усю потужність в руках і після вибуху все, у що потрапляє ракета - розпадається. Це вражає".

Одного дня достатньо, аби навчитися нею користуватися

Свій перший постріл із протитанкового комплексу нині зробив і Зеновій. Розповів, можна за день навчитися стріляти із гранатомета.

"Легка у користуванні і в навчанні. Ворожі танки противника будуть знищені на сто відсотків, - з гордістю каже військовослужбовець Зеновій. - Високоточна зброя, класна, нам всім сподобалася. Хоч і опанувати її можна за день, втім нас на навчання відбувалося п’ять днів із британцями. Вони показували свої тактичні нюанси, як все працює і розповідали у якій місцевості можна використовувати ".

Погодні умови , у яких працювали військові, максимально наближені до таких як у зоні ООС нині. В результаті усі умовні цілі ворога були знищені. Опісля інструктори отримали сертифікати від британської місії, тож українські військові мають дозвіл готувати спеціалістів у військових частинах. Техніка вже є у зоні ООС, тож українські інструктори наступного тижня теж вирушать на Схід, аби навчити користуватися зброєю своїх колег.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.