"Перша і головна порада – не варто йти в ІТ лише через гроші", – веб-розробник Олег Михальченко

13 вересня своє професійне свято, День програміста, відзначають IT-спеціалісти. 

Що цікаво, 13 вересня - це 256-й день року, і саме це число є символічним, бо відповідає кількості чисел, які можна представити за допомогою одного байта (одиниця вимірювання обсягу цифрової інформації). Крім того, за результатами "Аналізу ІТ-освіти у вишах України", розробленого експертами Офісу ефективного регулювання BRDO, кількість випускників-бакалаврів ІТ-спеціальностей в українських вишах значно зросте. До прикладу, у 2024 році диплом бакалавра у сфері ІТ отримають понад 20 тисяч осіб, що на 23% більше, ніж у 2020 році. 

"Еспресо.Захід" поспілкувався з веб-розробником Олегом Михальченком і запитав про те, чим особлива його професія та що найбільше подобається в ній.

Чому обрав сферу ІТ в університеті? 

Як не дивно, тому, що з дитинства любив комп'ютери. Не через ігри чи ще щось, як багато хто міг подумати, а саме через те, що цікаво розбиратись, що, як і чому працює у комп'ютері.

Яка точна назва твоєї професії, бо знаю, що їх є дуже багато?

Тут узагалі все складно. Моя посада - тімлід (teamlead) команди підтримки, спеціальність – веб-розробник і magento-девелопер. Загалом я в айті вже три роки, працював у двох компаніях.

Яка основна роль тебе на цій посаді в компанії?

Роль команди пітримки – це, як не дивно, надавати технічну підтримку наявним клієнтам. Простіше кажучи, ми несемо відповідальність за те, щоб у всіх все працювало, а якщо щось не працює, то маємо виправити цю ситуацію якнайшвидше. Моя роль як тімліда – це координація роботи всіх членів команди, прийняття відповідальних рішень, вирішення складних технічних задач.

Що найбільше тобі подобається у професії? 

Ну, почнемо з того, що вона дає мені певний ступінь свободи. Я не прив'язаний до якогось конкретного робочого місця чи міста, головне – мати з собою ноутбук. Немає рамок і правил у веденні робочого процесу, тобто можу робити так, як мені зручніше. Часових рамок, як-от працювати з 09:00 до 18:00, у мене також немає. Можу вибрати будь-який зручний для себе час, і не обов'язково, щоб це було 8 годин підряд. Можу робити перерви, але головне, щоб за день я виконав заплановані задачі. Ну, й риса, яка притаманна не лише ІТ-сфері, але яка мені також подобається, – це те, що завжди потрібно думати нестандартно і креативно, дізнаватися щось нове і розвиватися.

А який тоді у тебе графік? Чи доводиться працювати ще й у вихідні?

Я працюю 8 годин на день, з понеділка по п'ятницю. У жодному разі не перепрацьовую, бо так можна легко "перегоріти". Тому постійно в гарному настрої, і на роботі, і загалом, бо вважаю, що це запорука продуктивності. 

Працюю і з офісу, і з дому. Вибір залежить від настрою, погоди і часу, коли я прокинувся. Не скажу, де саме мені подобається більше, просто інколи хочеться змінити обстановку.

Читайте також: до Дня читання книг, який святкують щороку 6 вересня, "Еспресо.Захід" дізнався про методику швидкочитання і те, як правильно її застосовують.

Усі знають, шо працювати за комп'ютером певною мірою шкідливо для здоров'я. Чи погіршилося твоє самопочуття? Чи не знизився зір, чи не болить спина, ноги від постійного сидіння тощо? 

Насправді погіршення здоров'я не відчуваю. Зір у нормі, та й ноги та спина не болять. Можливо, тому, що ще молодий. Мені лише 23, і три роки – це замало, щоб говорити про погіршення здоров'я.

У мене є звичка: щогодини під час роботи встаю з робочого місця на 5 хвилин і роблю невелику прогулянку до вікна чи на балкон. Це для того, щоб розім'яти м'язи та порозглядати віддалені об'єкти (це ще працює як розминка для очей). 

Як представник IT можеш розповісти, як розвивається ця сфера в Україні? Чи гідно платять?

ІТ-спеціаліст має отримувати зарплату відповідно до його рівня знань і цінності, яку він чи вона приносять компанії. Можу сказати, що в Україні з зарплатами в ІТ усе гаразд.

Порадь із власного досвіду, на що в першу чергу варто звертати увагу   початківцям-айтішникам?

Якщо коротко, то перша і головна порада – не варто йти в ІТ лише тому, що друг/кум/телевізор сказав, що тут платять дуже багато "долярів". Друга порада – це знайти той напрям в ІТ сфері, який дійсно буде вам подобатись і приносити задоволення.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку